“Lex Czarnek” wróci jako projekt obywatelski? Szef MEN zapowiada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Wojtek Jargiło Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister edukacji Przemysław Czarnek w programie "Rozmowy Niedokończone" w Radiu Maryja nie wykluczył, że projekt potocznie zwany jako "Lex Czarnek", zawetowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, powróci jako projekt obywatelski.

Zobacz także: Izrael nie przyjmie konwencji stambulskiej. Zwrot w polityce

Czarnek nie zgodził się z argumentacją Prezydenta RP, jaką przedstawił tłumacząc swoje weto. Andrzej Duda akcentował sprzeciw społeczny i potrzebę większego spokoju. Według MEN nowe regulacje wzmacniały rolę rodziców i realizowały obowiązek, jaki spoczywa na oświacie, by chronić dzieci przed demoralizacją. Jednocześnie minister krytycznie ocenił obecną sytuację w edukacji domowej i wskazał na potrzebę jej “oczyszczenia z nieprawidłowości”.

Polityk zapowiedział podjęcie kolejnej próby przeforsowania przepisów. Już wcześniej oświadczył, że ponownie zgłosi projekt, bez zmian względem zawetowanego przez Prezydenta RP.

Będziemy to próbować robić w kolejnych miesiącach. Słyszałem również o tym, że jest wola stworzenia obywatelskiego projektu ustawy w tym względzie – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

– Tu nie o spokój chodzi, ale o dobro dzieci, a to dobro dzieci jest narażone na szwank – dodał szef resortu edukacji i nauki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY