Samobójstwo irańczyka w Lyonie. “Wybrał śmierć, aby usłyszano głos rewolucji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Iranu

Flaga Iranu / Fot. Flickr

Mohammad Moradi, 38-letni Irańczyk, popełnił samobójstwo w Lyonie rzucając się do rzeki. W nagraniu, które pozostawił, Moradi powiedział, że chciał zwrócić uwagę na brutalne represje irańskiego reżimu wobec demonstrantów.

W Lyonie jeden z irańczyków popełnił samobójstwo rzucając się do rzeki z wysokiego mostu. Ciało wyłowiła w poniedziałek lokalna policja. Jak się okazało, był to 38-letni Mohammad Moradi, który w ten sposób zamanifestował swoje poparcie dla irańskiej rewolucji antyrzadowej.

W Iranie policja atakuje ludzi, straciliśmy wielu młodych, wiele dziewcząt, musimy coś zrobić

– podkreślił Mohammad Moradi w pożegnalnym nagraniu.

Rzecznik liczącej 3 tys. osób irańskiej wspólnoty w Lyonie, Timothee Amini, że Mohammad Moradi wybrał śmierć, aby usłyszano głos rewolucji w Iranie, gdyż jego zdaniem zachodnie media milczą w tym temacie.

Codziennie rano słyszymy o Ukrainie, ale mówi się bardzo mało o Iranie. Trudno tak żyć nam, Irańczykom z diaspory

– powiedział Timothee Amini.

Czytaj więcej: Aborcja to zabójstwo. Ustawa trafiła do sejmu

Protesty antyrządowe w Iranie

Organizacja Iran Human Rights z siedzibą w Oslo poinformowała we wtorek, że od początku antyrządowych protestów, które wybuchły po śmierci Mahsy Amini w połowie września w Iranie z rąk funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa zginęło 476 demonstrantów.

Masowe demonstracje rozpoczęły się po śmierci 22-letniej Amini, aresztowanej przez policję moralności. Po zatrzymaniu z powodu „nieodpowiedniego nakrycia głowy” kobieta w niejasnych okolicznościach zapadła w śpiączkę i zmarła w szpitalu. Manifestacje przerodziły się w ogólnokrajowe protesty domagające się zmiany rządzącego Iranem od 1979 roku reżimu

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY