Nowe przejście graniczne na Mierzei Wiślanej? Gróbarczyk: “Jesteśmy infrastrukturalnie przygotowani”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kanał na Mierzei Wiślanej

Kanał na Mierzei Wiślanej / Fot. PAP/Adam Warżawa. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przyznał w rozmowie z Radio Maryja, że może powstać nowe przejście graniczne. Zwrócił jednocześnie uwagę na zaplecze będące w Elblągu.
  • Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przyznał w rozmowie z Radio Maryja, że może powstać nowe przejście graniczne.
  • Miałoby ono powstać na niedawno otwartym kanale na Mierzei Wiślanej.
  • Sprawa zostanie przedyskutowana w resorcie spraw wewnętrznych i administracji.
  • Zobacz także:

W miejscu przekopu na Mierzei Wiślanej może powstać przejście graniczne o nazwie Nowy Świat. Decyzja w sprawie nowego przejścia granicznego zależy od ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. Projekt rozporządzenia jest w fazie zgłaszania opinii.

Wiceminister Marek Gróbarczyk był pytany na antenie Radia Maryja czy jest szansa, aby na Mierzei Wiślanej powstało przejście.

Jesteśmy infrastrukturalnie przygotowani. Zobaczymy czy w obszarze tradycyjnego przejścia to będzie konieczne, czy wystarczy w Elblągu, bo tam jest terminal pasażerski gotowy, który wcześniej nie miał szans na funkcjonowanie. To są kwestie, które należy rozważyć. Nasza infrastruktura jest pod każdym kątem gotowa do tego, aby zrealizować takie zadanie

– powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

W projekcie rozporządzenia wskazano, że konieczne jest zapewnienie miejsca kontroli granicznej dla jednostek pływających po nowej drodze wodnej.

W początkowym okresie funkcjonowania dotyczyć ono miałoby w szczególności jednostek sportowo-żeglarskich i rybackich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY