Twitter. Niemiecki rząd domaga się unijnej kontroli nad platformą Muska

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Berlin zwrócił się w czwartek do Komisji Europejskiej z wnioskiem, by Twitter, podobnie jak inne firmy technologiczne, był ściśle kontrolowany. Chodzi o obawy dotyczące przestrzegania wolności słowa.
  • Wiceminister gospodarki Niemiec Sven Giegold domaga się od Komisji Europejskiej, by Twitter został objęty kontrolą.
  • Polityk zwrócił uwagę na ostatnie ruchy Elona Muska, który zawiesił konta niektórych dziennikarzy, którzy podawali miejsce jego aktualnego pobytu.
  • Giegold wezwał, aby KE dołączyła Twittera do ustawy Digital Markets Act.
  • Zobacz także: Fala strajków w Wielkiej Brytanii. Utrudnienia na lotniskach

Sven Giegold, sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie gospodarki, napisał do Komisji Europejskiej wyrażając obawy dotyczące zasad platformy Twittera oraz ich nagłych zmian i arbitralnego stosowania od czasu przejęcia tego medium przez Elona Muska.

Niemiecki wiceminister zwrócił uwagę na nagłe zawieszenie kont dziennikarzy podających miejsce pobytu miliardera, a także o ograniczenie widoczności niektórych linków. Jego zdaniem Unia Europejska powinna wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby chronić konkurencję oraz wolność słowa na platformach cyfrowych.

Czytaj więcej: Chiny ostrzegają USA. “Przestańcie nas zastraszać i hamować nasz rozwój”

KE wdraża kontrolę nad mediami społecznościowymi

Giegold wezwał także Komisję Europejską do wdrożenia poprawek do ustawy Digital Markets Act, która zacznie obowiązywać w maju 2023 r.

W swoich założeniach ustawa ma zapewnić wyższy stopień konkurencji na europejskich rynkach cyfrowych i zapobiec nadużywania swojej pozycji na rynku przez dużych graczy – tzw. gatekeeperów. Są to m.in. Google, Apple, Meta, Amazon, a także Microsoft.

Berlin chce, aby Twitter, którego właścicielem jest amerykański multimiliarder, znalazła się także w gronie tzw. gatekeeperów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, euractiv.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY