Atak na lekcję religii w Częstochowie. Lokalni politycy milczą

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klasa w szkole.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej wzywa Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka do obrony dyskryminowanych katolików. Chodzi o uchwałę przyjętą przez Radę Miasta Częstochowy.
  • Akcja Katolicka w Częstochowie wzywa lokalnych samorządowców do reakcji wobec ustawy o finansowaniu oświaty.
  • W budżecie rady miasta nie uwzględniono finansowania lekcji religii.
  • Krzysztof Kawęcki wskazał, że jest to akcja o podłożu ideologicznym, która ma na celu marginalizację wiary.
  • Zobacz także: Morawiecki: “Polska musi być gotowa do obrony”

Sprawą potencjalnego zaprzestania finansowania lekcji religii z budżetu Częstochowy od dłuższego czasu zajmują się eksperci oraz resort edukacji i nauki, którzy stoją na stanowisku, że to rozwiązanie jest niezgodne z polskim prawem.

Jak podkreśla dr Krzysztof Kawęcki, politolog, celem takich uchwał jest marginalizacja lekcji religii, co jest działaniem aspołecznym i antywychowawczym.

Zauważył on, że zadaniem samorządów jest finansowanie oświaty, Jego zdaniem zadziwiający jest brak środków akurat na lekcję religii.

Argument o oszczędnościach budżetowych jest zupełnie niepoważny. To nie są oszczędności w skali znaczącej. Takie zachowania stanowią wyraz ideologicznych uprzedzeń oraz lewicowo-liberalnych poglądów. Zastanawiające jest to, iż akurat religia przeszkadza samorządom, które domagają się dodatkowego wsparcia finansowego ze strony budżetu państwa

– podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Czytaj więcej: Franciszek: “Słowo Boże jest żywą obecnością”

Milczenie częstochowskich samorządowców

Wiele organizacji, w tym rodziców, dziwi milczenie władz i instytucji odpowiedzialnych za samorząd, zwłaszcza że Rada Miasta Częstochowy, rugując religię, włącza się w rewolucję obyczajową.

Jak informuje Nasz Dziennik sprawa jest rozwojowa. Projekt uchwały o zaprzestaniu finansowania religii w szkole przygotowali już również krakowscy radni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, naszdziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY