Wizyta Szojgu na froncie ukraińskim. Specjaliści ustalili lokalizację przelotu ministra

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szojgu odwiedził rosyjskie okopy

Szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu / Fot. PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że szef resortu Siergiej Szojgu przeprowadził inspekcję jednostek w strefie tzw. specjalnej operacji wojskowej. Specjaliści dzięki nagraniom ustalili, że minister z helikoptera obserwował rosyjskie punkty w rejonie wsi Armiańsk oddalonej około 80 km od linii frontu.
  • Kilka dni temu rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu miał wizytować pozycje swoich wojsk na froncie ukraińskim.
  • Resort poinformował, że przeprowadził on inspekcję sprzętu wojskowego oraz warunki funkcjonowania żołnierzy.
  • Z kolei specjaliści, dzięki opublikowanym nagraniom z helikoptera ustalili, że Szojgu znajdował się około 80 km od lini frontu.
  • Zobacz także: Kanał na Mierzei Wiślanej. Trwają pracę nad drogą wodną do Elbląga

Rosyjskie ministerstwo obrony w oficjalnym komunikacie poinformował, że Siergiej Szojgu przeprowadził inspekcję na froncie ukraińskim. Miał on sprawdzać warunki rozmieszczenia personelu i sprzętu wojskowego w punktach czasowego stacjonowania jednostek wojskowych. Ponadto sprawdził w jakich warunkach żyją i funkcjonują rosyjscy żołnierze.

Przeprowadził również rozmowę z wojskowymi i podziękował im za wzorowe wykonywanie zadań tzw. specjalnej operacji wojskowej. Ministerstwo nie sprecyzowało miejsc, jakie wizytował szef resortu. 

Czytaj więcej: Ustawa abolicyjna. Bochenek: “Chodziło o zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom”

Specjaliści ustalili trasę przelotu

W niedzielę pojawiły się informacje, że Szojgu krążył nad obszarami, na których rozmieszczono wojska i sprawdzał wysunięte pozycje jednostek rosyjskich w strefie tzw. specjalnej operacji wojskowej.

Rosyjski resort podzielił się również nagraniem, które miało pokazać jak minister kontroluje okopy z helikoptera. Specjaliści dzięki nagraniu ustalili, że Szojgu leciał w rejonie wsi Armiańsk, czyli około 80 km od lini frontu.

W poniedziałek Radio Swoboda skomentowało kadry opublikowane przez resort obrony Rosji. Projekt GeoConfirmed na podstawie geolokalizacji terenu zidentyfikował trasę przelotu ministra.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY