Napięta sytuacja wokół Tajwanu. Kolejne incydenty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Ritchie B, Tongo. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wojsko Chińskiej Republiki Ludowej wysłało 39 samolotów i trzy statki w kierunku Tajwanu w 24-godzinnym pokazie siły skierowanym na wyspę - poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Republiki Chińskiej (Tajwanu).

Zobacz także: Białoruś. Zamknięto dostęp do terenów przygranicznych z Ukrainą

Napięcie między oboma państwami w ostatnim okresie narasta. W ostatnich latach armia ChRL wysłała samoloty lub statki w kierunku wyspy niemal codziennie.

Między godziną 6 rano w środę a 6 rano w czwartek, 30 chińskich samolotów przekroczyło środek Cieśniny Tajwańskiej, nieoficjalną granicę niegdyś milcząco akceptowaną przez obie strony. Wśród samolotów było 21 myśliwców J-16, 4 bombowce H-6 i dwa samoloty wczesnego ostrzegania.

W ramach największych od dziesięcioleci ćwiczeń wojskowych skierowanych w okolice wyspy Tajwan, kontrolowanej przez Republikę Chińską, ChRL regularnie przepuszczała statki i samoloty przez środek cieśniny, a nawet wystrzeliły nad samym Tajwanem rakiety, które wylądowały w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wirtualna Polska, timesofindia.indiatimes.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY