Kosowo: Serbowie na barykadach. Coraz bliżej wojny?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Kosowa

Flaga Kosowa / Fot. Pixabay

Od dwóch tygodni Serbowie mieszkający w Kosowie stawiają barykady na ulicach regionu. We wtorek (21 grudnia) w północnej Mitrowicy odnotowano eksplozję, policja poinformowała, że nikt nie został ranny. Wg premier Serbii, Any Brnabić, region jest na skraju wojny.

Zobacz także: Wojna na Ukrainie. Szojgu wyjawił do kiedy będzie trwać “operacja specjalna”

Na dzisiejsze południe zapowiedziano wielką manifestację Serbów przy barykadzie, którą wybudowano przy wielkim krzyżu w miejscowości Rudar w Kosowie. Wg organizacji Serbska Lista, zrzeszającej mieszkańców Kosowa tej narodowości, ma to być największy protest od dawna.

Z kolei premier Serbii Aleksander Vučić poinformował o wystosowaniu prośby o wysłanie serbskiego wojska i policji do Kosowa. w celu „zachowania pokoju”. Serbski polityk zwrócił się z tym wnioskiem do misji pokojowej NATO w Kosowie (KFOR).

Premier Kosowa Albin Kurti powiedział, że jeśli protestujący sami nie zlikwidują barykad władza będzie musiała je zlikwidować siłą, a to pociągnie ofiary. Niemiecki ambasador w tym kraju powiedział, że musi to nastąpić do 25 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia, Euractiv

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY