Poznaj nasze dziedzictwo. Pomoże w tym Pismo Święte w komiksie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka albumu „Pismo Święte w komiksie”

Okładka albumu „Pismo Święte w komiksie” / Fot. Wydawca

Celem wszelkich sił wrogich cywilizacji zachodniej, jest odcięcie ludzi od katolicyzmu. Siły służące złu wykorzeniają nas z łacińskiego kontekstu kulturowego. Skutkiem laicyzacji jest to, że ludzie tracą w wyniku laicyzacji wspólnotę kulturową (wyrosła z chrześcijaństwa), nie są połączeni wspólnymi wartościami i kodami kulturowymi. Takich wykorzenionych ludzi łatwiej jest lewicy spacyfikować.

Biblia fundamentem kulturowym

Kultura zachodu oparta była przez tysiąclecia na Biblii i dziedzictwie antyku. By móc z niej czerpać, by czytać wszelkie dzieła, rozumieć kod kulturowy, trzeba było znać mity greckie, historię Grecji i Rzymu, Biblie, i dzieje świata katolickiego. Dziś lewica wiedzę o tym dziedzictwie ludziom zachodu odebrała, systematycznie ich ogłupiając popkulturą i pseudo edukacją. Ludzie zachodu zostali przez lewicę okaleczeni, okradzeni z ich całego kulturowego dziedzictwa i tożsamości, z tego, kim są, zniewoleni kłamstwami wykreowanymi przez lewicę.

By to dziedzictwo odzyskać, trzeba na własną rękę poznawać dziedzictwo zachodu (bo nikt nam w tym nie pomoże). W poznaniu treści zawartych w Biblii może pomóc 472 stronicowy album „Pismo Święte w komiksie”. Autorem ilustracji w tej komiksowej adaptacji Biblii jest Paweł Kołodziejski, a autorem wprowadzenia ojciec Cyprian Moryc.

Komiks doskonałą formą szerzenia pozytywnych treści

Komiks to niedoceniana przez środowiska prawicowe forma wyrazu artystycznego (lewica jak zwykle o wiele lepiej wykorzystuje popkulturę do szerzenia swojej narracji). Przez lata sztuka komiksowa była utożsamiana z prostackimi historyjkami o superbohaterach z USA. Niewątpliwym dziełem sztuki stało się wiele komiksów z Europy. Komiks tak jak każda forma przekazu w kulturze (teatr, kino, powieść czy piosenka) może nieść dobre lub złe treści. Najczęściej niestety są to złe treści, często o wysokim poziomie warsztatu. Nie można się na to zgadzać — trzeba promować i tworzyć wszelkie formy wyrazu niosące z sobą pozytywne treści.

„Pismo Święte w komiksie” ma imprimatur przełożonego zakonu bernardynów. Katolicki Stary Testament (zawierający więcej ksiąg niż judaistyczny i oparty na judaizmie protestancki) opisany jest na 300 stronach, Nowy Testament (łączący wiadomości ze wszystkich Ewangelii w jedno) na 170 stron. Forma komiksu pozwala na o wiele szybsze przyswojenie sobie przez czytelnika treści biblijnych. Na każdej ze stron i przy wielu z ilustracji znajduje się informacja, na jakich czytaniach z Biblii oparty jest dany fragment komiksu. Niewątpliwie komiks można uznać za kontynuację Biblii pauperum, jaką były witraże, freski, obrazy i rzeźby w kościołach katolickich przedstawiające wydarzenia i bohaterów z Biblii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY