Polityk PiS nie głosował ws. wotum nieufności Ziobry. Zrobił to celowo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Rzymkowski

Tomasz Rzymkowski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

W rozmowie z Radiem WNET poseł PiS, wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski przyznał, że celowo nie wziął udziału w głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Tłumaczy to krytyczną oceną sytuacji w wymiarze sprawiedliwości.

Zobacz także: Będzie lex Czarnek 3.0. Minister: Rozmawiałem z Prezydentem w zeszłym tygodniu. Nie wiem, co stało się w międzyczasie

Do odwołania ministra sprawiedliwości zabrakło pięciu głosów. Aby tak się stało, za wotum nieufności musiałoby zagłosować co najmniej 231 posłów. Głosy przeciw wotum, wstrzymujące się i niegłosowanie, zmniejszają szanse na powodzenie wniosków. Jednak poseł PiS Tomasz Rzymkowski swoją absencję w głosowaniu tłumaczył krytycznym podejściem do poczynań ministerstwa sprawiedliwości.

Miałem pewne zastrzeżenia co do skuteczności reform wymiaru sprawiedliwości – wyjaśnił.

Wytłumaczył, co konkretnie nie podoba mu się w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości.

Ja na pewno nie jestem zadowolony z funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, z przewlekłości postępowań, chaosu, który wskutek nie do końca przemyślanych reform panuje w wymiarze sprawiedliwości – powiedział.

Rzymkowski podkreślił, że konieczny jest dialog między Kancelarią Prezydenta a Rządem w kwestii ustawy o SN. Odniósł się również do zawetowania tzw. lex Czarnek 2.0. Według niego decyzja Prezydenta jest niezrozumiała, biorąc pod uwagę zaangażowanie pracowników Kancelarii Prezydenta w proces legislacyjny. Podobnie sprawę komentował minister edukacji.

Była to jedna z najbardziej zaskakujących decyzji Andrzeja Dudy.

Prezydent skorzystał ze swojego konstytucyjnego prawa. Nie zawsze możemy liczyć na jego podpis. Pokazał, że w przypadku ustaw oświatowych bardziej liczy się ze stroną opozycyjną niż koalicji rządowej. opozycją – stwierdził Rzymkowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio WNET

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY