Konflikt pomiędzy dwoma mocarstwami nuklearnymi. Indie przetestowały nową rakietę.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Indie przetestowały pocisk balistyczny o zasięgu przekraczającym 5,4 tys. km zdolny do przenoszenia ładunków nuklearnych.
  • Minister ds. parlamentarnych Indii Pralhad Joshi powiedział, że program rakietowy Agni-V wzmocni bezpieczeństwo kraju.
  • Nowy pocisk balistyczny o zasięgu przekraczającym 5,4 tys. km zdolny jest do przenoszenia ładunków nuklearnych.
  • W ostatnim czasie doszło także do wzrostu napięcia pomiędzy Indiami, a Chinami.
  • Zobacz także: USA: Ujawniono tysiące dokumentów o zabójstwie Kennedy’ego

Minister ds. parlamentarnych Indii Pralhad Joshi powiedział, że program rakietowy Agni-V wzmocni bezpieczeństwo kraju oraz doda wartości dla sił obronnych.

Natomiast stacja Al-Dżazira przypomina, że test rakiety przeprowadzono w okresie szczególnie napiętych relacji między Indiami, a Chinami, ze względu na ciągnący się od lat konflikt graniczny.

Indie zbudowały całą grupę pocisków rakietowych dalekiego zasięgu ziemia-ziemia pod nazwą Agni

– podała arabska stacja Al-Dżazira.

Warto mieć na uwadzę ostatnią potyczkę żołnierzy z Indii i Chin, do której doszło w okręgu Tawang w indyjskim stanie Arunachal Pradesh. W jej wyniku zostało rannych kilka osób po obu stronach konfliktu.

Czytaj więcej: Rosyjski ostrzał rakietowy. Ukraina informuje o ofiarach

Konflikt chińsko-indyjski

W czerwcu 2020 roku w brutalnej potyczce na pięści, kamienie i metalowe pręty w dolinie rzeki Galwan w himalajskim Ladakhu zginęło 20 indyjskich żołnierzy. Chińczycy nie ujawnili strat po własnej stronie.

Był to najpoważniejszy incydent na spornej granicy od blisko 50 lat. Warto przypomnieć, że oba kraje posiadają silny arsenał nuklearny.

Spór terytorialny pomiędzy Chinami, a Indiami toczy się od dziesięcioleci, a obie strony oskarżają się wzajemnie o prowokowanie agresji i naruszanie ustalonej linii podziału.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY