Berlin: Gigantyczne akwarium pękło i zalało hotel. Przyczyną mrozy? [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Brama Branderburska, Berlin, Niemcy

Brama Branderburska, Berlin, Niemcy / Fot. Cezary p/ Wikimedia Commons

Dwie osoby zostały lekko ranne, po tym jak runęła jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Berlina, powodując rozległe zniszczenia; psy policyjne szukają możliwych uwięzionych ofiar.

Zobacz także: Francja: Nie mógł znieść widoku choinki. Podczas ścinania krzyczał: “Allahu akbar”

Ogromne akwarium w centrum Berlina pękło w piątek, powodując falę zniszczeń w i wokół atrakcji turystycznej. W budynku, w którym znajduje się hotel i kawiarnie, pękło szkło, a milion litrów wody wylało się z 25-metrowego akwarium na krótko przed godziną 6:00 rano.

Berlińska straż pożarna poinformowała, że dwie osoby zostały lekko ranne, a psy ratownicze zostały przygotowane do przeszukania budynku w poszukiwaniu osób, które mogą być uwięzione pod gruzami.

Pojawiły się spekulacje, że mróz o temperaturze minus 10 stopni Celsjusza w nocy spowodował pęknięcie zbiornika, który następnie eksplodował pod ciężarem wody. Policja powiedziała, że przyczyna zdarzenia jest nadal badana, ale nie ma dowodów na to, że było ono wynikiem ataku.

Akwarium miało największy cylindryczny zbiornik na świecie i zawierało 1500 tropikalnych ryb z 80 różnych gatunków. Zostało ostatnio zmodernizowane w 2020 roku.

Akwarium było atrakcją turystyczną Berlina. Zostało oddane do użytku w 2004 roku. Miało 16 metrów wysokości i 11,5 metra średnicy. To trzecie co do wielkości wolnostojące akwarium ze słoną wodą na świecie. Odwiedzający mogli ze specjalnej windy za 19 euro podziwiać pływające w nim gatunki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24, timesofisrael.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY