Ważne wystąpienie Putina. Pieskow: “Przemówienie będzie obszerne i pouczające”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. YouTube

Rzecznik Kremla zapowiedział publiczne wystąpienie Władimira Putina. Rosyjski przywódca ma wygłosić obszerne i pouczające przemówienie. Dmitrij Pieskow zdradził również, kiedy możemy się spodziewać kolejnych mów prezydenta.
  • Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że 15 grudnia Władimir Putin wygłosi ważne przemówienie.
  • Prezydent Rosji wystąpi przed Radą ds. Rozwoju Strategicznego i Projektów Narodowych.
  • Nie wiadomo jeszcze, czy Putin wywiąże się z obowiązku przemówienia przed rosyjskim parlamentem.
  • Nieoficjalnie ma być ono przełożone na początek 2023 r.
  • Zobacz także: Stadion Narodowy wznawia działalność. Założono bypass podtrzymujący iglicę

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że w czwartek 15 grudnia prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi specjalne przemówienie. Okazją do wystąpienia rosyjskiego przywódcy będzie posiedzenie Rady ds. Rozwoju Strategicznego i Projektów Narodowych. Z informacji Dmitrija Pieskowa wynika, że mowa prezydenta Rosji będzie obszerna i pouczająca.

Posiedzenie Rady to bardzo ważne wydarzenie. Tradycyjnie jest ono organizowane pod koniec roku i jest przede wszystkim okazją do podsumowań najważniejszych wydarzeń i przedstawienia raportów na temat funkcjonowania machiny państwowej przez ostatnie 12 miesięcy

– wytłumaczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Po Władimirze Putinie głos ma zabrać także Denis Manturow rosyjski minister handlu. W harmonogramie posiedzenia Rady znalazł się również czas na wystąpienie Aleksieja Diumina, byłego ochroniarza prezydenta Rosji, który obecnie sprawuje funkcję gubernatora obwodu tulskiego.

Czytaj więcej: Spór o nowelizację ustawy o SN. Duda: “Nie konsultowano ze mną projektu”

Dynamiczny harmonogram Putina

Agencja TASS podała, że nie będzie to jedyne publiczne wystąpienie prezydenta Rosji w najbliższym czasie. W następnym tygodniu z polecenia przywódcy odbędzie się posiedzenie Rady Państwa, w trakcie którego zaplanowano przemówienie Władimira Putina. Rada jest organem doradczym prezydenta.

Agencja Reutera zwróciła uwagę na fakt, iż Władimir Putin jako prezydent musi corocznie wygłaszać orędzie do rosyjskiego parlamentu. Do tej pory jeszcze tego nie zrobił, a do końca roku zostało niewiele ponad dwa tygodnie. Rosyjska agencja TASS podała z kolei, powołując się na swoje źródło w parlamencie, że polityk przełoży swoje orędzie na 2023 rok.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany o sprawę tłumaczy, że termin nowego wystąpienia nie został jeszcze ogłoszony, bo jest dostosowany do bardzo dynamicznego harmonogramu Putina, a sytuacja jego zdaniem jest dynamiczna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY