Rosja reaguje na polską uchwałę. Pieskow: “Trwa antyrosyjska histeria”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dmitrij Pieskow

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow / Fot. Youtube/BBC News

Sejm większością 231 głosów przyjął w środę uchwałę uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm wraz z poprawką zgłoszoną przez PiS dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Na uchwałę zareagował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
  • W czasie posiedzenia polskiego Sejmu przyjęto uchwałę uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm.
  • Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że trwa antyrosyjska histeria u polskich polityków.
  • Z kolei według rzecznik rosyjskiej dyplomacji Marii Zacharowej, jest to część politycznej kampanii informacyjnej.
  • Zobacz także: Czarnek o ustawie o SN: “Jest niekonstytucyjna”

Na poprzednim posiedzeniu Sejm miał głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Podczas wieczornej debaty reprezentanci klubów zgodnie wyrazili poparcie dla uchwały, której treść została wcześniej uzgodniona. W debacie do projektu została jednak zgłoszona poprawka Prawa i Sprawiedliwości, która wywołała sprzeciw opozycji. W efekcie posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu, zrywając kworum.

Do głosowania nad projektem uchwały powrócono w środę. Najpierw głosowano nad poprawką dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Została ona przyjęta większością 230 głosów. Przeciw głosowało 213 osób, a 1 wstrzymała się od głosu. W kolejnym głosowaniu Sejm przyjął uchwałę wraz z poprawką.

Czytaj więcej: Zmiany w Konfederacji. Kulesza odwołany

Reakcja Rosji

Strona rosyjska postanowiła odpowiedzieć na polską ustawę. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że polskie władze nie chcą przyznać się, że doszło do katastrofy smoleńskiej wyłącznie z powodów naturalnych i błędów pilotów.

Co do decyzji Sejmu, to trwa antyrosyjska histeria. Oto, jak się do tego odnosimy. (…) Jeśli chodzi o katastrofę, to faktycznie polskie władze po prostu nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy, nie chcą uznać realiów tego tragicznego wypadku

– powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Z kolei rzecznik rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa przyznała, że Polska oraz polski parlament próbuje oskarżyć Rosjan o bycie sponsorem terroryzmu. Jej zdaniem jest to wyłącznie zlecenie polityczne.

Polski parlament po raz kolejny próbuje nas o coś oskarżyć i nazywa nas sponsorem terroryzmu. Posunięcie to jest częścią zleconej politycznie kampanii informacyjnej i nie ma nic wspólnego z sytuacją w walce z międzynarodowym terroryzmem

stwierdziłą Maria Zacharowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY