Kiepski początek wielkiej inwestycji ministerstwa sportu. Miało powstać 1000 hal…do użytku oddano 5

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk / fot. You Tube/ Onet News

Jak informuje dziennikarz Klaudiusz Slezak, minister sportu Kamil Bortniczuk obiecywał kilka miesięcy powstanie 1000 nowych hal sportowych. Wielka inwestycja ma kosztować 80 mln zł, która ma zakończyć się w 2024 r. Dotychczas oddano zaledwie 5 hal o lekkiej konstrukcji.
  • Jak poinformował Klaudiusz Slezak z Radia Nowy Świat, ministerstwo sportu udzieliło dofinansowania 5 halom sportowym.
  • Z kolei szef resortu Kamil Bortniczuk kilka miesięcy temu obiecał, że zostanie wybudowanych 1000 hal o lekkiej konstrukcji do 2024 r.
  • Na ten cel ministerstwo sportu przeznaczyło 80 mln zł.
  • Ponadto jedna z takich hal, która otrzymała dofinansowanie uległa zawaleniu przez pokrywę śnieżną.
  • Zobacz także: Powraca sprawa Odry. Niemcy informują o wysokim zasoleniu wód

Ogromne plany inwestycyjne ministerstwa sportu kierowanego przez Kamila Bortniczuka nie spełniają obecnie swoich założeń. Do 2024 r. ma powstać 1000 hal o lekkiej konstrukcji. Jak się jednak okazuje, tylko 5 z nich otrzymało wsparcie od rządu.

Z kilkudziesięciu, które miały być wybudowane w tym roku, finansownie dostało… 5! Warto przypomnieć, że w 2023-24 ma ich powstać 1000. Co może pójść źle?

– zauważył dziennikarz “Radia Nowy Świat” Klaudiusz Slezak.

Ponadto ministerstwo sportu planuje przekazać 80 mln zł w ramach dofinansowania do ogromnej inwestycji. Jednakże na obecną chwilę nie wiadomo ile ten program może ostatecznie wynieść, a także czy założony cel przez Bortniczuka zostanie spełniony w tak krótkim czasie.

Czytaj więcej: Rosjanie ograniczają produkcję gazu. Niemiecka spółka wszczyna postępowanie

Katastrofa lekkiej hali w Zabrzu

W poniedziałek 12 grudnia w Zabrzu doszło do zawalenia się jednej z takich lekkich konstrukcji, która otrzymała dofinansowanie z budżetu ministerstwa sportu. Lokalne służby zostały poinformowane, że hala Koksownik pod ciężarem śniegu uległa zawaleniu.

Nowo otwarty obiekt w Zabrzu przy ul. Rataja miał na co dzień służyć jako pełnowymiarowe boisko przeznaczone na treningi dla młodzieży. Inwestycja na terenie dawnego Koksownika kosztowała ok. 10 mln zł, na jej realizację miasto pozyskało 3 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu. Całkiem niedawno, bo 19 listopada, uroczyście ją otwarto.

W wyniku naporu śniegu znajdującego się na dachu hali, doszło do rozszczelnienia jego powłok. Na szczęście na miejscu nie było nikogo. Służby zabezpieczyły teren, które następnie przejął nadzór budowlany

– przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu st. kpt. Wojciech Strugacz.

twitter.com, zabrze.naszemiasto.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY