Lewandowski o premiach: Niczego nigdy się nie domagaliśmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kamil Glik (L), Adam Buksa (C) i Robert Lewandowski (2P) oraz Harry Kane (2L) i Raheem Sterling (P) podczas meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2022.

Kamil Glik (L), Adam Buksa (C) i Robert Lewandowski (2P) oraz Harry Kane (2L) i Raheem Sterling (P) podczas meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2022. / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

My niczego nie oczekiwaliśmy, niczego nigdy się nie domagaliśmy i też nie wyciągnęliśmy rąk po publiczne pieniądze. (...) My traktujemy piłkę nożną i reprezentację przede wszystkim jako dumę - powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Zobacz także: Ćwierćfinały Mundialu w Katarze. Kiedy, gdzie transmisje?

Polski napastnik odniósł się do burzy, jaka przetoczyła się w Polsce wokół premii od państwa dla polskich piłkarzy, której ostatecznie i tak nie otrzymali.

Cała ta sprawa stała się trochę pretekstem do rozpętania wojny polsko-polskiej, w której jest chyba dużo polityki, sporów różnych frakcji, również wokół PZPN-u, wokół zwolenników i przeciwników trenera – stwierdził Lewandowski.

Ocenił, że piłka nożna, sport powinien jednoczyć Polaków, a nie dzielić, a w tym wypadku stało się inaczej.

Każdy głos jest wykorzystywany, przekręcony, dopasowany do tezy, która danej osobie pasuje. I piłka, zamiast łączyć ludzi, tu nas chyba podzieliła. I to jest dla mnie najgorsze – podkreślił.

Według Lewandowskiego polscy piłkarze traktują grę w reprezentacji Polski “przede wszystkim jako dumę”.

My niczego nie oczekiwaliśmy, niczego nigdy się nie domagaliśmy i też nie wyciągnęliśmy rąk po publiczne pieniądze. Jest oczywiste, że lepiej, aby w ogóle tego tematu nie było, bo nie jechaliśmy na mundial dla pieniędzy, chcę to jasno powiedzieć. My traktujemy piłkę nożną i reprezentację przede wszystkim jako dumę – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY