Arcybiskup Paryża: “Trzeba zmienić Katechizm”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
wierni w kościele

Wierni w kościele / Fot. Flickr

Arcybiskup Paryża Laurent Ulrich uważa, że należy zmienić Katechizm Kościoła Katolickiego. Jego zdaniem podejście do homoseksualizmu powinno być naznaczone większym szacunkiem.
  • Arcybiskup Paryża Laurent Urlich przekonuje, że należy zmienić przepisy w Katechizmie Kościoła Katolickiego odnośnie homoseksualizmu.
  • Jego zdaniem należałoby, złagodzić prawo, aby miało wykazywać rzekomy większy szacunek do osób z takimi skłonnościami.
  • Również europejscy hierarchowie zwracają uwagę na potrzebę zmian w Katechizmie.
  • Zobacz także: Kreml jest wściekły na Polskę. Zacharowa: “Zrujnowaliście zasadę konsensusu”

Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego akty homoseksualne są wewnętrzne nieuporządkowane i są sprzeczne z prawem naturalnym, wobec czego nie mogą zostać zaprobowane. Same skłonności homoseksualne Katechizm równeż określa mianem obektywnie nieuporządkowanych. Według metropolity Paryża, abp. Laurenta Ulricha, te sformułowania należy zmienić.

Co się tyczy homoseksualizmu, który został w 1992 roku określony jako działanie wewnętrznie nieuporządkowane, odzwierciedla to pewną epokę. 30 lat później trzeba bez cienia wątpliwości podejść do tego z większym szacunkiem

– stwierdził abp. Paryża Laurent Urlich.

Metropolita powołał się na adhortację apostolską Amoris laetitia z 2016 roku, która nawołuje Kościół do tego, by przyjął wszystkich takimi, jakimi są.

To zadanie, które być może nie wszędzie jest wypełniane, ale które przecież pozostaje ważne

– dodał francuski duchowny.

Czytaj więcej: Putin uderza w Zachód: “Wykorzystują Ukraińców jak mięso armatnie”

Zmiana Katechizmu na ustach europejskich hierarchów

Ulrich Laurent jest metropolitą Paryża od maja tego roku. Wcześniej był arcybiskupem Lille. We francuskiej stolicy zastąpił abp. Michela Aupetita.

Europejscy hierarchowie dość powszechnie mówią o rzekomej konieczności zmiany Katechizmu. Celuje w tym relator generalny Synodu o Synodalności kard. Jean-Claude Hollerich z Luksemburga. Purpurat kilkukrotnie zapowiadał, że o ile Synod nie zamierza zmieniać doktryny, to powinien wpłynąć na kształt podejścia duszpasterskiego.

Podobne zdanie mają na ten temat hierarchowie niemieccy, austriaccy, szwajcarscy czy belgijscy. Zwykle wyraża się to w postulatach pełnej akceptacji związków jednopłciowych w Kościele.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

katholisch.de, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY