Putin przekonuje: Rosja gwarantem integralności terytorialnej Ukrainy

hit
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prowadzący przeciw Ukrainie agresję zbrojną prezydent Rosji Władimir Putin przekonuje: "Jedynym prawdziwym gwarantem integralności terytorialnej Ukrainy w jej obecnych granicach może być Rosja". Na ukraińskie ziemie ma czyhać jego zdaniem... Polska.

Zobacz także: Gorąco w Cieśninie Tajwańskiej. Okręty wojenne i samoloty w akcji

Gdyby brać na poważnie wypowiedź prezydenta Rosji, to wyglądałoby na to, że wojska tego kraju prowadzą agresję zbrojną przeciw Ukrainie, dopuszczają się zbrodni wojennych, grabieży, wywożenia mieszkańców Ukrainy w głąb Rosji… aby zapewnić jej (Ukrainie) integralność terytorialną. Z kolei Polska, przyjmując ogromne rzesze uchodźców, udzielając rekordowej pomocy humanitarnej i śląc na Ukrainę sprzęt wojskowy do obrony przed rosyjskim agresorem… prowadzi działania na rzecz zagarnięcia ukraińskich terytoriów. Byłaby to chyba najbardziej pokojowa forma uzyskania zdobyczy terytorialnych, jaką świat widział w swojej historii.

Jeśli chodzi o Polskę, to tam nacjonalistyczni politycy śnią o powrocie tak zwanych terytoriów historycznych, które Ukraina otrzymała od Stalina. I do tego będzie dążyć Polska. Widzimy to. Nie mam wątpliwości – przekonuje Putin.

Okazuje się, że Putin czyta nawet nie tylko w myślach, ale wręcz w snach polskich polityków. Przynajmniej wedle własnej deklaracji.

Putin odniósł się też do postępów rosyjskiej agresji na Ukrainie, zwanej przez niego dla niepoznaki “specjalną operacją wojskową”.

Specjalna operacja wojskowa to długi proces, ale już przyniosła znaczące rezultaty – stwierdził.

Dodał również:

Pojawiły się nowe terytoria. Jest to znaczący wynik dla Rosji.

Jakież to nowe terytoria się w Rosji pojawiły? Chyba nie ukraińskie, skoro rzekomo Rosja tak mocno strzeże integralności terytorialnej Ukrainy? Żywimy głębokie nadzieje, że Rosja nie zdecyduje się zająć strzeżeniem integralności terytorialnej kolejnych państw…

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY