SG o pomocy imigrantom: Współpracujemy tylko z konkretnymi organizacjami. Nie wiemy, do kogo trafia pomoc z innych zbiórek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Funkcjonariusz Straży Granicznej.

Funkcjonariusz Straży Granicznej. / Fot. PAP/Artur Reszko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Obserwujemy, że zbiórek pomocowych jest dużo. My współpracujemy tylko z konkretnymi organizacjami. Nie wiemy, do kogo trafia pomoc z innych zbiórek. Pomoc dla cudzoziemców, których my zatrzymujemy i którzy są w naszych ośrodkach, ma charakter sformalizowany - podkreśliła rzecznik Straży Granicznej, porucznik Anna Michalska.

Zobacz także: Rafalska: Uważam, że wetem gospodarujemy zbyt oszczędnie

Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała “organizacjom i instytucjom, które od roku wspólnie ze Strażą Graniczną pomagają cudzoziemcom zatrzymanym przy granicy”.

Jak zapewnia Straż Graniczna, w przypadku sytuacji zagrażającej życiu funkcjonariusze za każdym razem udzielają pomocy cudzoziemcom i niezwłocznie wzywają pomoc medyczną. Pomoc w zakresie dostarczania niezbędnych materiałów niosą współpracujące ze Strażą Graniczną organizacje.

W ostatnim czasie było to choćby transport 14 palet ocieplanych butów i ciepłej odzieży, w tym kurtek, polarowych czapek, szalików i rękawic. To efekt podpisanego porozumienia z Podlaskim OSG i Stowarzyszeniem Łączy Nas Granica. Pomoc dla cudzoziemców dostarczył Polski Czerwony Krzyż.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY