Wojna na Ukrainie. Poległo dwóch Polaków z Legionu Międzynarodowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śmierć dwóch Polaków na Ukrainie

Zginął Janusz Szeremeta z Legionu Międzynarodowego na Ukrainie / fot. Twitter

Korespondent "Polsat News" Mateusz Lachowski poinformował, że w niedzielę zginęło dwóch Polaków z Legionu Międzynarodowego na Ukrainie. Podkreślił, że byli to ochotnicy walczący o suwerenność Kijowa.

Dziennikarz “Polsatu News” Mateusz Lachowski poinformował o śmierci dwóch Polaków, którzy służyli na Ukrainie w Legionie Międzynarodowym utworzonym specjalnie dla ochotników. Ponadto trzeci z rodaków, który był ich dowódcą leży ranny w szpitalu.

Zginęło dwóch polskich żołnierzy, którzy walczyli w Legionie Międzynarodowym. To byli Polacy, którzy oczywiście nie walczyli w polskiej armii, ale to byli ochotnicy z Polski. Zginęli w walce. Jeden z Polaków, ich dowódca, jest ranny. W tej chwili przebywa w szpitalu

– przekazał Mateusz Lachowski z Polsatu News.

W dalszej części wypowiedzi, dziennikarz i korespondent “Polsatu News” na Ukrainę przyznał, że to byli jego znajomi, którzy postanowili wspomóc ukraińskich żołnierzy.

To byli moi znajomi, z którymi rozmawiałem, oni wyjechali, mieli motywację taką, żeby wyjechać, walczyć o wolność nie tylko Ukrainy, jak mówili, ale też w obawie przed to przed tym, że gdyby Ukraina została zajęta, to do czegoś złego może dojść w Polsce. Dlatego zdecydowali się zostawić swoje życie tutaj wyjechali tam i walczyli. No niestety po pół roku walki zginęli

– powiedział.

Czytaj więcej: Straż Graniczna zatrzymała Ukraińców przemycających imigrantów

Dotychczasowe straty wśród obcokrajowców

Dotychczas w walkach w Ukrainie zginęło czterech obcokrajowców. Byli to, dobrowolnie walczący po stronie Ukrainy, Kanadyjczyk, Szwed oraz dwóch amerykanów. Informacje o śmierci zagranicznych ochotników podawał w lipcu portal Politico. 

Władze Ukrainy krótko po wybuchu wojny powołały Legion Międzynarodowy zrzeszający ochotników z zagranicy, chcących walczyć po stronie ukraińskiej. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY