Morawiecki odpowiada Ziobrze: Jak chce, to mu to bardzo dokładnie wytłumaczę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gdańsk, 05.12.2022. Premier Mateusz Morawiecki

Gdańsk, 05.12.2022. Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Adam Warżawa. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mówić o tym, że my oddaliśmy więcej władzy do Brukseli niż poprzednie ekipy rządzące to kompletne nieporozumienie i jak pan minister sprawiedliwości chce, to mu to bardzo dokładnie wytłumaczę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.

Zobacz także: Ziobro: Morawiecki wciągnął Polskę w realizację niekorzystnego dla naszego kraju planu Tuska

Morawiecki: Może i robimy źle, ale poprzednicy robili gorzej

W najnowszym wywiadzie dla tygodnika “Sieci” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wytknął premierowi Morawieckiemu, że ponosi odpowiedzialność za wciągnięcie Polski w pakiet niekorzystnych dla naszego kraju decyzji: mechanizmu warunkowości, KPO oraz pakietu Fit for 55. Premier odpowiedział na te zarzuty podczas swojej konferencji prasowej.

Mówić o tym, że my oddaliśmy więcej władzy do Brukseli niż poprzednie ekipy rządzące to kompletne nieporozumienie i jak pan minister sprawiedliwości chce, to mu to bardzo dokładnie wytłumaczę – stwierdził. 

Nie wiadomo, dlaczego miałoby być chlubą dla premiera Morawieckiego, że “oddał do Brukseli” mniej władzy, niż poprzednie ekipy. Szef rządu nie wytłumaczył, dlaczego miałby to być wyznacznik.

“Jesteśmy jako obóz partią dużego namiotu”

Morawiecki wskazał też, że obóz rządzący ma różne frakcje.

Jesteśmy jako obóz partią dużego namiotu, czyli łączymy różne skrzydła. Mamy głosy skrajnie eurosceptyczne, radykalne, ale mamy też głosy bardzo eurorealistyczne – powiedział.

Redakcji portalu Media Narodowe nie udało się wśród polityków PiS zidentyfikować takich, którzy są “skrajnie eurosceptyczni”. Premier natomiast nie zdecydował się podawać konkretnych nazwisk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY