Mamy już 286 medali! Sprawdź komu zawdzięczamy nasz dorobek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Od lewej stoją Marcin Kwiatosz i Michał Wieczorek oraz Kamil Wieczorek i Krzysztof Wieczorek na podium mistrzostw świata w samolotowym lataniu rajdowym / Fot. FB FAI - World Air Sports Federation

Nasi sportowcy zdobyli w 2022 roku już 286 medali lub miejsc w pierwszej trójce w imprezach najwyższej rangi światowej we wszystkich dyscyplinach olimpijskich, jak i nieolimpijskich. Jak na razie mamy 92 złotych, 90 srebrnych i 104 brązowych krążków lub miejsc na podium zdobytych aż w 57 dyscyplinach sportowych, takich jak pływanie lodowe, lotnictwo samolotowe, nurkowanie swobodne, szybownictwo, wędkarstwo rzutowe, pływanie w płetwach, kajakarstwo, footbag, czyli gra w zośkę, boks tajski, lekkoatletyka, trójbój siłowy, grappling, strzelectwo, zaprzęgi psów i wielu innych.

Jedną z największych i najważniejszych imprez sportowych, jakie odbyły się w 2022 roku były Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasi reprezentanci nie wypadli w tej imprezie zbyt dobrze, zdołali wywalczyć tylko 1 brązowy medal. Czy to znaczy jednak, że jesteśmy słabi w sporcie? Przeważnie od tego jak w Igrzyskach Olimpijskich wypadamy zależy to, jaki tworzy się w nas kibicach obraz siły naszego sportu. To jednak błędny pogląd. O tym jak silni jesteśmy w sporcie powinny decydować wyniki takie, jakie naprawdę osiągamy nie tylko w sportach medialnych czy olimpijskich, ale również w tych mniej znanych nieolimpijskich. A takich sukcesów mamy w 2022 roku już bardzo wiele. Nasi sportowcy zdobyli już 286 medali w 57 dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich.

Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych reprezentantów we wszystkich sportach medialnych i mniej znanych, z których również powinniśmy być dumni, ponieważ wszystkie najważniejsze sukcesy we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich tworzą prawdziwy obraz siły naszego sportu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY