XV edycja Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców – kiedy się odbędzie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poruszające kazanie duszpasterza kibiców

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę / Fot. PAP/EPA/Waldemar Deska. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Już 8 stycznia 2023 r. odbędzie się XV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W przyszłym roku tematem przewodnim będzie uczczenie pamięci Danuty Siedzikówny "Inki".

Jak co roku na początku stycznia odbędzie się Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasna Górę. W przyszłym roku 8 stycznia, odbędzie się XV edycja tego wydarzenia, na którym zgromadzą się fani różnych polskich klubów.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału. Ponad podziałami Polska jest najważniejsza

Hasłem przyszłorocznej pielgrzymki będzie “Serce dla Inki”.

Według harmonogramu pielgrzymki, rozpocznie się ona wspólną mszą świętą o godz. 12, która zostanie odprawiona przez abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbędzie się poświęcenie “Serca dla Inki”, będące wotum polskich kibiców dla Jasnej Góry.

Z kolei na godz. 14 przewidziano spotkanie w auli o. Kordeckiego, a tematem panelu będzie wykład o Danucie Siedzikównie, czyli polskiej wolontariuszki Armii Krajowej z 5 Wileńskiej Brygady.

Czytaj więcej: Scheuring-Wielgus usłyszała zarzuty. Poseł Lewicy odpowie za ataki na Kościół

Co to jest Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców?

Pomysłodawcą Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców był Tadeusz Duffek, kibic gdańskiej Lechii, który zmarł 21 października 2005 roku po ciężkiej chorobie. Swój pomysł zaszczepił ks. Jarosławowi Wąsowiczowi, salezjaninowi, który napisał książkę “Biało-Zielona Solidarność. O fenomenie politycznym kibiców Lechii Gdańsk 1981-1989”.

Pierwsza pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w 2009 r. Wg założeń organizatorów pielgrzymki jednym z jej celów jest także pokazanie, że sport i kibicowanie nie koliduje z wyznawaną wiarą i może przyczynić się do wzajemnego zrozumienia i szacunku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, naszemiasto.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY