Kanclerz Niemiec fałszuje dane, by bronić polityki proimigracyjnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olaf Scholz

Kanclerz Olaf Scholz / Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Scholz twierdził, że 9 milionów cudzoziemców jest zatrudnionych, ale tylko połowa z tej liczby rzeczywiście ma pracę.

Zobacz także: Kady Malinowski zagra w reprezentacji Polski? “Rozpoczął się proces”

Kanclerz Olaf Scholz (SPD) prowadził kampanię na rzecz reformy przepisów o obywatelstwie i łatwiejszej naturalizacji, ale argumentował to skrajnie przesadzonymi liczbami. Na zorganizowanym przez minister ds. integracji w rządzie federalnym Reem Alabali-Radovan (SPD) wydarzeniu zatytułowanym “Niemcy: Kraj imigrantów”, podwoił on liczbę obcokrajowców faktycznie pracujących w Niemczech, jak wynika z weryfikacji faktów przez niemiecką gazetę Junge Freiheit.

Scholz powiedział: “Dziewięć milionów obywateli żyje i pracuje w naszym kraju nie mając niemieckiego obywatelstwa.” Następnie prawie wszystkie media przyjęły to twierdzenie za fakt. Ale w rzeczywistości, według Federalnego Urzędu Statystycznego, tylko 4,5 miliona obcokrajowców mieszkających w Niemczech jest zatrudnionych, a więc podlega składkom na ubezpieczenie społeczne. To zaledwie połowa tego, co twierdził niemiecki kanclerz.

Scholz: “Ci, którzy tu pracują, powinni mieć możliwość głosowania”

Liczba ta jest znacząca, ponieważ Scholz powiązał ją ze swoim głównym argumentem, że “ci, którzy mieszkają i pracują tutaj na stałe, powinni również móc głosować i być wybierani”.

“Powinni być częścią naszego kraju ze wszystkimi prawami i obowiązkami, które się z tym wiążą – i całkowicie niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania religijnego” – dodał.

Według oficjalnych danych w Niemczech przebywa obecnie łącznie 11,8 mln cudzoziemców. Gdyby 9 milionów z nich rzeczywiście pracowało, to wskaźnik zatrudnienia wśród migrantów wynosiłby 76,3 procent. Jednak w całych Niemczech tylko 40,7 procent wszystkich mieszkańców jest zatrudnionych i podlega ubezpieczeniu społecznemu. Reszta to dzieci, emeryci, bezrobotni i osoby korzystające z pomocy społecznej.

Wśród obcokrajowców pracuje tylko 38,5 procent

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego wskaźnik pracujących w Niemczech obcokrajowców jest poniżej średniej i wynosi 38,5 procent.

Zgodnie z planami minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) cudzoziemcy powinni uzyskać obywatelstwo po pięciu latach pobytu w Niemczech, zamiast dotychczasowych ośmiu. Ponadto w przyszłości ma być ogólnie dozwolone posiadanie przez nich kilku obywatelstw. Podkreślił to również kanclerz Scholz: “Jeśli chodzi o wielokrotne obywatelstwo: Nigdy nie rozumiałem, dlaczego upieraliśmy się przy (tylko jednym). Przecież przynależność i tożsamość nie są grą o sumie zerowej” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY