Burzliwa noc w Sejmie. Suski wyrwał telefon Jachirze [+WIDEO]

hit
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posłowie podczas obrad Sejmu

Posłowie podczas obrad Sejmu / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Po godzinie 22 w czwartkowy wieczór, gdy spora część opinii publicznej albo już spała, albo emocjonowała się sensacyjnymi rozstrzygnięciami podczas Mundialu w Katarze, na sali plenarnej Sejmu doszło do burzliwych wydarzeń.

Zobacz także: Wojciech O. skazany. Spięcie między Patlewiczem a Sommerem

Najpierw, przez absencję w głosowaniu części polityków PiS, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, Sejm odrzucił projekt ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Potem, w wyniku wyjęcia kart przez posłów opozycji, nie było kworum przy okazji głosowania nad uchwałą ws. potępienia Rosji. W Sejmie emocje rosły.

W pewnym momencie posłanka KO Klaudia Jachira podeszła do ław sejmowych zajmowanych m.in. przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nagrywając siedzących telefonem. To nie spodobało się politykom partii rządzącej. W pewnym momencie Marek Suski wyrwał posłance telefon i zaniósł do sekretarza obrad.

Sytuację skomentował poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Co to jest za gimbaza to ja nie mam pytań – napisał polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY