Młodzi Niemcy coraz częściej sięgają po narkotyki. Blienert: “Potrzeba nowoczesnej profilaktyki”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawska policja zabezpieczyła narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Policja_KSP

Od 2016 r. w Niemczech potroiła się liczba zgonów młodych ludzi spowodowanych narkotykami. W 2016 r. narkotyki były przyczyną 44 zgonów u osób poniżej 22 roku życia; w 2021 z tego powodu zmarło ich 131, troje najmłodszych z nich nie przekroczyło 13 roku życia .
  • Z Niemiec nadciągają bardzo niepokojące wiadomości na temat uzależnienia od narkotyków.
  • Pełnomocnik rządu federalnego ds. walki z narkotykami Burkhard Blienert zaapelował o wdrożenie nowoczesnej profilaktyki.
  • Tamtejsza młodzież oraz osoby niepełnoletnie coraz częściej sięgają po niedozwolone substancje.
  • Zobacz także: Szczyt OBWE. Duda ostrzega przed zacieraniem bestialstwa Rosjan

Pełnomocnik rządu federalnego ds. walki z narkotykami Burkhard Blienert, określił nowe dane jako nie do przyjęcia. Jego zdaniem potrzebne jest podjęcie działań, mających na celu wcześniejszą interwencję, zwiększenie profilaktyki oraz pomocy dla osób poważnie uzależnionych.

Czekanie przez osiem lat na rozpoczęcie terapii jest po prostu nie do przyjęcia. Potrzebna jest nowoczesna, praktyczna polityka narkotykowa w całym kraju. Aby naprawdę zmniejszyć liczbę osób umierających z powodu narkotyków, nie może dalej być tak, jak do tej pory

– podkreślił Burkhard Blienert.

Czytaj więcej: Upadek niemieckiej Ostpolitik. Czyli jak Niemcy uzależniły się od rosyjskiego gazu

Niemiecka młodzież zaczyna chwalić się narkotykami

Z badań, przeprowadzonych przez organizację “STRG_F” wynika, że zmieniło się postrzeganie używania narkotyków – osoby zażywające nielegalne substancje nie zwracają na siebie uwagi otoczenia, ponieważ coraz więcej narkotyków zażywa się jawnie. Niestety bardzo widoczny jest również trend zażywa narkotyków przez osoby młodsze, a nawet nieletnie.

W sierpniu podczas jednej z imprez w Kolonii śmierć z powodu przedawkowania poniósł 20-letni mężczyzna. Według doniesień “Welt”, jego koledzy bali się poinformować służby ratunkowe o problemach zdrowotnych młodego człowieka.

Wkrótce po jego śmierci pojawiły się plotki, że młodemu mężczyźnie udzielono pomocy zbyt późno, ponieważ inni imprezowicze niechętnie dzwonili pod numer ratunkowy 911

– podaje niemiecki dziennik “Welt”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY