Minister Rau: Kiedyś kraje Zachodu uzależniały się od Rosji, a teraz…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas briefingu prasowego w hotelu Cornelia Diamond,, Antalya, Turcja, 17.06.2021.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas briefingu prasowego w hotelu Cornelia Diamond,, Antalya, Turcja, 17.06.2021. / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef MSZ poruszył temat "uzależniania się", jeśli chodzi o krytyczną infrastrukturę w NATO, od innych państw.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau, przebywając w Bukareszcie, przed rozpoczęciem szczytu ministerialnego państw NATO powiedział, że bez suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy nie będzie pokoju w Europie.

Minister poruszył temat “uzależniania się”, “gdy idzie o właśnie naszą infrastrukturę krytyczną w NATO od innych państw. Delegacja polska tę kwestię będzie podnosić”.

Uzależnianie się krajów Zachodu od Chin?

Powiedział, że Polska chce zwrócić uwagę na zbyt bliskie relacje z Chinami w sektorach zbliżonych do wojska.

Kiedyś nasi partnerzy uzależniali siebie i innych od krytycznej infrastruktury energetycznej, uzależniali się tu od Rosji.

Teraz natomiast – według pana ministra – zauważyć można zbliżone “sygnały” w odniesieniu do Chin, jeżeli wziąć pod uwagę “sytuację w różnych portach europejskich, które mają także znaczenie wojskowe. To są to kwestie, które rzeczywiście będziemy podnosić”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Polskie Radio 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY