Matecki: Te osoby dawno nie powinny być sędziami [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Idąc do sądu nie chcę tam polityka, tylko urzędnika wydającego wyroki w imieniu RP, nie partii" - mówił w Dniu na żywo w MN Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Zobacz także: Wyciekło tajne badanie Kremla. Nie tego oczekiwał Władimir Putin

Prof. Roszkowski wylosował Żurka

“Przede wszystkim należy wskazać, że równie dobrze sędzią w takiej sprawie mógłby być Stanisław Gawłowski, Sławomir Nowak czy Tomasz Grodzki. Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy tymi osobami a sędziami Żurkiem, Juszczyszynem i Tuleją. Dla mnie te osoby są politykami i dawno nie powinny być sędziami, a to że są sędziami to tylko i wyłącznie zewnętrzny nacisk, który moim zdaniem jest ingerowaniem w polską suwerenność. Coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Cała ta zadyma wokół książki profesora Roszkowskiego jest nadmuchana politycznie. Profesor jest autorytetem w nauczaniu historii. Wszystkie szkoły, które nie wprowadziły podręcznika powinny się wstydzić, że uległy presji politycznej” – mówił Matecki.

Sędzia Żurek porównuje Polskę do Białorusi

“Jeśli ktoś dziś porównuje demokrację w Polsce do sytuacji, która ma miejsce na Białorusi to musi być kretynem, skończonym imbecylem i to nie są słowa na wyrost. Na Białorusi ludzi się katuje i zamyka w więzieniach za głoszenie innych poglądów. Tutaj może wyjść Marta Lempart i pod domem prezesa partii, która wygrała wybory, może wykrzykiwać skrajnie wulgarne hasła. Tutaj sędziowie mogą przychodzić na spotkania z politykami i otrzymywać prezenty” – wskazywał radny Solidarnej Polski.

Hipokryzja kasty

“To jest kolejna hipokryzja tego środowiska związanego z opozycją. Mówią, że sąd, który przywraca sędziego nie istnieje, kiedy przywracany jest sędzia – to wszyscy o tym piszą. Niech się zastanowią, który sąd jest według nich właściwy, który nie. To co jest najgorsze w reformie sądownictwa, to zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę dobrego pomysłu Solidarnej Polski. Obecne przepisy, których się czepia Komisja Europejska to duża nadinterpretacja. Niestety, nasze projekty zostały zawetowane. Jako Solidarna Polska uważamy, że nie ma żadnej podstawy do tego, żeby sędziowie mieli immunitet. W Niemczech sędziowie nie mają takiego immunitetu jak w Polsce i nikt nie mówi, że nie ma tam praworządności” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY