KE urządziła “imprezę” na wirtualnej platformie za 400 tys. Przyszło 5 osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Unii Europejskiej

Flaga Unii Europejskiej / Fot. YouTube

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na imprezie zorganizowanej przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej w przestrzeni metaverse, aby zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się UE - podał Vince Chadwick z portalu devex.com.

Chadwick napisał na Twitterze, że po “początkowym rozczarowaniu rozmowami z pięcioma innymi ludźmi, którzy się pojawili”, którzy szybko opuścili wydarzenie, został jedynym gościem imprezy.

Najwyraźniej tylko kilka z 44 osób, które polubiły oficjalny zwiastun, było na tyle zaintrygowanych awatarami tańczącymi do muzyki house na tropikalnej wyspie, by faktycznie dołączyć do imprezy.

Departament pomocy zagranicznej Komisji wydał łącznie 387 000 euro na rozwój platformy metaverse, aby promować swoją inicjatywę Global Gateway, donosi Devex. W ramach tej inicjatywy Komisja zamierza przeznaczyć 300 miliardów euro do 2027 roku na budowę nowej infrastruktury w krajach rozwijających się.

Rzecznik Komisji powiedział Devex, że celem promocyjnego wpisu było “zwiększenie świadomości tego, co UE robi na arenie światowej” wśród osób w wieku 18-35 lat znalezionych “głównie na TikTok i Instagramie”, które są “neutralne wobec UE” i “nie są zazwyczaj narażone na takie informacje.”

Można odnieść wrażenie, że “”zwiększenie świadomości tego, co UE robi”, w tym wypadku może się dla Unii odbić negatywnie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Politico, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY