Francja: 71-latek zmarł na szpitalnym korytarzu. Fala krytyki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

15 000 pracowników medycznych straciło pracę za odmowę przyjęcia covidowego zastrzyku.

Ciało 71-letniego mężczyzny zostało znalezione bez życia trzy godziny po przyjęciu go na oddział ratunkowy szpitala Saint-Malo we Francji, a krytycy wskazują na masowe zwolnienia francuskich pielęgniarek, które odmówiły przyjęcia szczepionki na COVID-19.

Izba przyjęć przyjęła 71-letniego mężczyznę tuż przed godziną 21:00 17 listopada. Po przeprowadzeniu rutynowych badań, czekał on następnie trzy godziny na noszach w korytarzu. Jego ciało zostało tam następnie odkryte przez pracowników szpitala.

Kryzys

15 000 francuskich pracowników medycznych zostało zawieszonych po odmowie przyjęcia covidowego zastrzyku. Wynikający z tego niedobór personelu medycznego może być tylko jednym z czynników kryzysu we Francji, ale sama liczba zwolnionych pracowników oznacza, że jest to czynnik główny. W szpitalu, w którym zmarł 71-letni mężczyzna, w sumie 70 stanowisk jest obecnie nieobsadzonych na różnych oddziałach, jak podaje France 3 Bretagne.

Pozostały personel w szpitalach i klinikach w całym kraju jest wyczerpany, co z kolei doprowadziło do odejścia dużej liczby personelu z powodu złych warunków pracy.

Pod wieloma względami szpital w Saint-Malo ma się lepiej niż wiele innych placówek. Wiele ośrodków w całym kraju zostało zamkniętych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY