Bomba w przesyłce do premiera Hiszpanii. Służby prowadzą dochodzenie

pilne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Pedro Sanchez / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Co najmniej pięć ładunków wybuchowych w listach wykryły od 24 listopada hiszpańskie służby. Były adresowane m.in. do tamtejszego premiera, ministerstwa obrony czy ambasady Ukrainy.
  • 24 listopada przesyłkę z ładunkiem wybuchowym miała otrzymać kancelaria premiera Pedro Sancheza. List przejęła policja. Wokół budynków publicznych i placówek dyplomatycznych wzmocniono ochronę.
  • Wczoraj wieczorem kolejne niebezpieczne przesyłki odkryto w ukraińskiej ambasadzie i firmie zbrojeniowej.
  • Czwarta z nich została wysłana do jednego z budynków znajdujących się na terenie bazy lotniczej Torrejon de Ardoz. Chodzi o Centrum Satelitarne Unii Europejskiej znajdujące się na terenie podmadryckiej bazy wojskowej.
  • Jak podała publiczna hiszpańska telewizja TVE, piąty list-bombę wykryto w czwartek rano w siedzibie ministerstwa obrony w Madrycie.

Seria niebezpiecznych przesyłek

Jak informowaliśmy wczoraj, pracownik ukraińskiej ambasady w Madrycie został lekko ranny po wybuchu koperty z mini ładunkiem. Lekko ranny, udał się na własną rękę do pobliskiego szpitala, gdzie został opatrzony. Do zdarzenia doszło po tym, jak przeprowadzając kontrolę listów zauważył, że jedna koperta go nie przeszła. Ze względów bezpieczeństwa postanowił on otworzyć kopertę w ogrodzie ambasady. Niestety doszło do eksplozji mini ładunku wybuchowego domowej roboty.

Jak się okazuje, to nie jedyny taki przypadek w ostatnich dniach w Hiszpanii. Tamtejsze służby odnotowały już 5 ładunków wybuchowych w listach i nie wykluczają, że ta liczba będzie rosła.

Ofiarami m.in. kancelaria premiera czy ministerstwo obrony

24 listopada przesyłkę z ładunkiem wybuchowym miała otrzymać kancelaria premiera Pedro Sancheza. List przejęła policja. Wokół budynków publicznych i placówek dyplomatycznych wzmocniono ochronę.

Kolejną niebezpieczną przesyłką była ta, wspominana już, która dotarła do ukraińskiej ambasady. Także wczoraj, wieczorem, podobna paczka z materiałem wybuchowym otrzymała firma zbrojeniowa, która produkuje w Saragossie m.in. granatniki i wyrzutnie rakietowe C-90. Specjaliści ds. dezaktywacji materiałów wybuchowych w sposób kontrolowany zdetonowali przesyłkę. Nikt nie odniósł obrażeń.

Czwarta z nich została wysłana do jednego z budynków znajdujących się na terenie bazy lotniczej Torrejon de Ardoz. Chodzi o Centrum Satelitarne Unii Europejskiej znajdujące się na terenie podmadryckiej bazy wojskowej. – Hiszpańskie służby przejęły przesyłkę z bombą – poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii. Jak podaje hiszpański dziennik “El Mundo” w Torrejon de Ardoz są też tereny, które są używane przez NATO.

Jak podała publiczna hiszpańska telewizja TVE, piąty list-bombę wykryto w czwartek rano w siedzibie ministerstwa obrony w Madrycie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY