EBOR inwestuje ponad 1,1 mld euro w polskie odnawialne źródła energii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wiatraki

Wiatraki / Fot. Wikimedia Commons

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował dotychczas ponad 1,1 mld euro w produkcję energii odnawialnej w Polsce.
  • Większość z tego zainwestował w elektrownie wiatrowe.
  • Łączne inwestycje banku w sektor energetyczny kraju w wysokości 1,6 mld euro obejmują również projekty wzmacniające sieć przesyłową energii elektrycznej.
  • W tym roku EBOR planuje zainwestować w naszym kraju 800 mln euro, powiedział wiceprezes EBOiR ds. polityki i partnerstwa Mark Bowman
  • Zobacz też: USA: Policja San Francisco chce zgody na używanie robotów do zabijania podejrzanych

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował dotychczas ponad 1,1 mld euro w produkcję energii odnawialnej w Polsce, z czego większość w elektrownie wiatrowe. Łączne inwestycje banku w sektor energetyczny kraju w wysokości 1,6 mld euro obejmują również projekty wzmacniające sieć przesyłową energii elektrycznej – podał EBOR we wtorkowym komunikacie prasowym.

W ostatnich trzech latach bank przeznaczył blisko 500 mln euro na wsparcie produkcji elektrycznych pojazdów w Polsce.

EBOR i Polska

W tym roku EBOR planuje zainwestować w naszym kraju 800 mln euro, powiedział wiceprezes EBOiR ds. polityki i partnerstwa Mark Bowman, cytowany w komunikacie. Dodał, że trzy czwarte prac banku w Polsce to “zielona gospodarka”, w tym energia odnawialna.

Polska wzmocniła swoje bezpieczeństwo energetyczne i zmniejszyła zależność od rosyjskiego gazu i węgla, ale przed nami jeszcze wiele pracy w zakresie zielonej transformacji

– powiedział.

Zadeklarował też, że EBOR jest gotowy zwiększyć finansowanie projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii, dekarbonizacji i “bezpieczeństwa energetycznego” w Polsce.

Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 1991 roku EBOR zainwestował 12 mld euro w “zrównoważoną infrastrukturę”, “zieloną energię”, sektor finansowy, przemysł, agrobiznes i inne sektory realnej gospodarki – napisał bank w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY