Gosek: Polityka Tuska sprzyjała uzależnianiu od rosyjskiego gazu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Gosek

Mariusz Gosek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Komisja śledcza zakończy się raportem i ostatecznie będą tam konkluzje z wnioskiem o postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu" - mówił w Dniu na żywo w MN Mariusz Gosek, poseł Solidarnej Polski.

Polityka Tuska

“W mojej opinii cała polityka prowadzona przez Donalda Tuska to była polityka, która sprzyjała uzależnianiu polskiej energetyki od rosyjskiego gazu. Również ta polityka unijna, która była nastawiona na niszczenie polskiego górnictwa, dekarbonizować i niwelować obszary stabilnych źródeł energii. Wprowadzić opcję, że jedynym i największym beneficjentem byliby Niemcy. Polacy kupowaliby z niemieckiego hubu gaz. Premier Donald Tusk ma więcej grzechów. Wspomnę, że za czasów rządów Donalda Tuska wstrzymano projekt Baltic Pipe, to wtedy doszło do umorzenia miliarda złotych dla Federacji Rosyjskiej” – wskazywał Gosek.

Wniosek o komisję śledczą

“Chcemy, żeby Donald Tusk miał możliwość odpowiedzieć na wszystkie pytania. Wniosek jest gotowy, podpisanych jest pod nim 20 parlamentarzystów Solidarnej Polski, głęboko ufamy, że zyskamy poparcie naszych koalicjantów z Prawa i Sprawiedliwości, ale będziemy rozmawiać z innymi ugrupowaniami” – mówił poseł Solidarnej Polski.

Trybunał Stanu

“Trzeba to wszystko rozliczyć. Komisja śledcza zakończy się raportem i ostatecznie będą tam konkluzje z wnioskiem o postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Trzeba uderzyć się w piersi, to trwało zbyt długo. Trzeba wreszcie to zrobić, Rząd Zjednoczonej Prawicy był zajęty szeregiem reform na rzecz Polaków, ale też w obszarze wymiaru sprawiedliwości. Tych rozliczeń zabrakło, trzeba to rozliczyć” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY