ONZ zmusza Polskę do LGBT i aborcji. Skandaliczny raport organizacji

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga ONZ

Flaga Organizacji Narodów Zjednoczonych / Fot. Pixabay

Kraje należące do Organizacji Narodów Zjednoczonych oczerniają Polskę i wzywają do ułatwienia dostępu do zabijania nienarodzonych oraz zrównania praw osób LGBT z prawami przysługującymi małżeństwu. Te oraz inne rekomendacje znalazły się w finalnej wersji projektu raportu, który powstał w ramach procedury powszechnego przeglądu okresowego. W dokumencie znalazło się łącznie ponad 200 zaleceń.
  • Według najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, Polska ma posiadać liczne zaniedbania w zakresie aborcji i praw LGBT.
  • Kraje wezwały nasze władze do ustanowienia prawa zawierania małżeństw homoseksualnych.
  • Ich zdaniem Polska ma również problemy z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.
  • Zobacz także: Polska oferuje 20 mln dolarów na eksport zbóż z Ukrainy do Afryki

Kraje należące do Organizacji Narodów Zjednoczonych zwróciły uwagę w raporcie na rzekome liczne zaniedbania przestrzegania praw człowieka w Polsce. Wezwały polski rząd m.in. do zmiany prawa, tak aby umożliwić zawieranie małżeństw parom jednopłciowym. Pod lupą autorów raportu znalazła się także kwestia funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Solidarna Polska chce postawienia Tuska przed Trybunałem Stanu

Kłamstwa nt. Polski w raporcie ONZ

Analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, Anna Kubacka, podkreśliła, że dokument oparto na nieprawdziwych informacjach i nieprawidłowej wykładni prawa. Dodała, iż rekomendacje są sprzeczne z polskim porządkiem konstytucyjnym.

Powtarzanie postulatów lewicowych sprzecznych z Polskim prawem, porządkiem konstytucyjnym, to jest tworzenie zwyczajów międzynarodowych. Te zalecenia wpływają na sposób postrzegania naszego państwa na arenie międzynarodowej. Jest to metoda presji mającej wpłynąć na nasze działania w przyszłości. Oni myślą, że Polska się ugnie, żeby nie stracić wizerunku i żeby uratować jakieś inne kwestie, na których nam zależy

– przekazała Anna Kubacka.

W raporcie znalazły się też rekomendacje od Rosji i Białorusi. Na przykład Rosja domaga się zbadania wandalizmu wobec grobów i pomników radzieckich żołnierzy w naszym kraju. Zalecenia zawarte w projekcie nie są jednak dla Polski wiążące.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY