Jakubiak: Sikorski jest schodzącą gwiazdą polityki [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Andrzej Bugajski/ Wikimedia Commons

"Dziś ten człowiek jest schodzącą gwiazdą polskiej polityki" - tak w Dniu na żywo w MN o Radosławie Sikorskim mówił Marek Jakubiak.

Zobacz także: Problemy z kredytem hipotecznym. Rosną długi Polaków

Wypowiedź Sikorskiego

“Nie jestem zaskoczony, dlatego że jest to stanowisko Niemiec, które realizują własny plan polityczny dla Europy. Tylko silna Europa może stawić przyszłym, niezidentyfikowanym sytuacjom, Niemcy starają się jak mogą zbudować IV Rzeszę, to im jakoś nie wychodzi. Jak można oddać część swojego mieszkania sąsiadowi dla dobra sąsiedzkiej zgody. To jest tak idiotyczne, że aż ciężko komentować. Cóż, są ludzie wychowani na teoriach, które zakładają, że nie istnieje naród ani państwo, tylko układy polityczne i to są układy, które w myśl porozumień międzynarodowych istnieją” – mówił Jakubiak.

Schodząca gwiazda polityki

“Sikorski w mojej opinii upada politycznie bardzo nisko. Musimy przygotować się do obrony naszej Ojczyzny i naszego narodu, nawet jeżeli część tego narodu dzisiaj błądzi. Tusk tutaj jest bardzo zachowawczy, stara się omijać stosunki polsko – niemieckie. Sikorski jest tuskowym zagończykiem, który pokazuje, że w środowisku Tuska są ludzie, którzy pokazują, że potrafią machać szablą. Dziś ten człowiek jest schodzącą gwiazdą polskiej polityki. Sikorskiego nie da się okiełznać, dlatego że on jest narcyzem wierzącym we własny intelekt i we własny geniusz. Donald Tusk może go wyłączyć z mediów” – dodawał gość MN.

Baterie Patriot

“Amerykanie zadbali o to, by każdy mógł pracować na tym sprzęcie. Jak słyszę, że trzeba zbudować infrastrukturę dla Patriotów to mówię, że ktoś żyje w latach 70. – tych. To są mobilne systemy, wyznaczające cele poprzez zintegrowany system, dlatego jest on tak groźny dla przeciwnika. Lepiej byłoby dla Polski, żeby cele zidentyfikowane po stronie ukraińskiej niszczone były na przedpolu, co oznacza, że wtedy nasza granica w całości byłaby bezpieczna” – wskazywał prezes Federacji dla Rzeczypospolitej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY