Wawiłow grozi Polsce. “Zostanie wchłonięta do rosyjskiego domu” [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosyjski propagandysta grozi Polsce

Rosyjski propagandysta Nikołaj Wawiłow / Fot. Twitter

Nikołaj Wawiłow goszczący w jednym z najważniejszych programów propagandowych Rosji, u Władimira Sołowiowa, przekonywał, że Polska, tak jak inne kraje Europy Środkowej zostanie wchłonięta do wielkiego rosyjskiego domu.
  • W najnowszym wydaniu programu rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowiowa rozmawiano nt. Ukrainy.
  • Zdaniem politologa Rościsława Iszczenko Ukraińcy nie posiadają narodowej tożsamości.
  • Z kolei Nikołaj Wawiłow wprost stwierdził, że byłe europejskie republiki radzieckie, w tym Polska mają powrócić do macierzy.
  • Stwierdził, że stanie się to za 15-20 lat, a j. rosyjski będzie stanowił w Europie duży odsetek.
  • Zobacz także: Minister Kamiński: Nie odnotowano zwiększonego ruchu na przejściach granicznych, ale może się to zmienić

Fragment propagandowej tyrady u Władimira Sołowiowa opublikowała na Twitterze Julia Davis, dziennikarka specjalizująca się w monitorowaniu rosyjskich mediów. 

W programie głos zabrał politolog Rościsław Iszczenko, który nie szczędził słów krytyki w stronę Ukraińców, odmawiając im w ogóle prawa do posiadania narodowej tożsamości.

Ukraina to bezpośrednie, stałe zagrożenie. Można się dogadać z Węgrami, Polakami, Amerykanami, Meksykanami, nawet z pingwinami na Antarktyce, ale nie można się w niczym zgodzić z Rosjanami, którzy nazywają się Ukraińcami na podstawie odrzucenia wszystkiego, co rosyjskie 

– powiedział Rościsław Iszczenko.

Jego zdaniem na usunięciu Ukrainy z mapy świata skorzystać by mieli również Polacy.

Czytaj więcej: To ostatnie dni w których można złożyć oświadczenie ws. obniżenia ceny prądu

Wawiłow grozi Polsce kolejnym zaborem

W dalszej części programu głos zabrał sinolog Nikołaj Wawiłow. Przekonywał on, że Rosja wygrywa obecną wojnę z Zachodem, deprecjonował język ukraiński twierdząc, że jest on jedynie dialektem języka rosyjskiego, na którego naukę wystarczyłyby dwa tygodnie.

Następnie w swoich rozważaniach przeszedł do geopolityki, odnosząc się do krajów europejskich. Oznajmił, że w Europie liczącej 500 mln ludzi może pojawić się 200-milionowy rosyjskojęzyczny kolektyw, gdyż za 10-20 lat Rosja ma przywrócić kontrolę nad takimi państwami jak Polska, czy Litwa oraz wiele innych państw wschodniej Europy.

Wszystkie te narody, nazywające się niepodległymi, zostaną wchłonięte do wielkiego rosyjskiego domu 

– podkreślił Nikołaj Wawiłow.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY