Francuski polityk: UE przyczynia się do eskalacji konfliktu, zamiast dążyć do pokoju

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

Parlament Europejski, Strasburg / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

UE przyczynia się do eskalacji konfliktu, zamiast dążyć do pokoju - powiedział francuski europoseł.
  • Thierry Mariani skrytykował niedawną rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Rosji.
  • Uznano w niej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm.
  • Mariani powiedział, że Parlament Europejski popycha Europę w kierunku wojny z Rosją, zamiast promować pokojowe rozwiązanie konfliktu.
  • Zobacz też: Szwecja: Pracownicy pogotowia ratunkowego nie chcą jeździć bez ochrony

Francuski europoseł Thierry Mariani skrytykował niedawną rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Rosji. Uznano w niej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Mariani powiedział, że Parlament Europejski popycha Europę w kierunku wojny z Rosją, zamiast promować pokojowe rozwiązanie konfliktu.

UE wyczerpała wszystkie środki w tym konflikcie. Po ośmiu miesiącach wojny omawiamy już dziewiąty pakiet sankcji wobec Rosji. A niektórzy postanowili nałożyć na Rosję haniebne sankcje, których nie śmieliśmy zastosować wobec talibów w Afganistanie czy islamskich grup w Sahelu. Co nam pozostanie po wyczerpaniu wszystkich sankcji wobec Moskwy? To pozostawia wojnę.

“UE przyczynia się do eskalacji konfliktu”

Dodał, że inicjatorzy rezolucji stawiają życzenia prezydenta Ukrainy ponad interes narodu francuskiego.

W interesie Francji leży zakończenie wojny na Ukrainie. W interesie Rosji, Ukrainy i ich narodów jest jak najszybsze przystąpienie do rozmów pokojowych w celu zakończenia konfliktu. Naturalne jest, że Moskwa, podobnie jak Kijów, szuka możliwości realizacji swoich celów militarnych. Ale to nienaturalne, że UE przyczynia się do eskalacji konfliktu, zamiast dążyć do pokoju.

Thierry Mariani opowiadał się także przeciwko sankcjom na Rosję nałożonym w związku z dokonaną przez ten kraj aneksją Krymu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Lega Artis

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY