Baerbock apeluje ws. “dalszego wsparcia zaopatrzenia Ukrainy w energię”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

W piątek rano Ukraina podłączyła się do sieci Unii Europejskiej. Mechanizm importu prądu pozwala uzyskać do 600 MW wsparcia.

Żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powiedziała, że według ostatniego ukraińskiego sondażu ponad 90 procent respondentów powiedziało, że są gotowi żyć bez ciepła i światła przez kolejne dwa do trzech lat, jeśli będą mieli perspektywę wejścia do Unii Europejskiej. Opowiedziała się także przeciwko rozmowom pokojowym, mówiąc:

Bez naszego zwycięstwa w naszym kraju nigdy nie zapanuje pokój.

Prąd z Unii Europejskiej

W piątek rano Ukraina podłączyła się do sieci Unii Europejskiej. Mechanizm importu prądu pozwala uzyskać do 600 MW wsparcia.

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zapowiedziała zorganizowanie przez Niemcy spotkania Ministrów Spraw Zagranicznych państw G7 celem uzgodnienia działań wspierających dostawy energii na Ukrainę.

W przyszłym tygodniu w Bukareszcie, jako przewodniczący G7, zaprosimy innych partnerów na szczeblu ministrów spraw zagranicznych na spotkanie w celu zainicjowania dalszego wsparcia zaopatrzenia Ukrainy w energię.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl, Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY