Sieć sklepów spożywczych wprowadza technologię rozpoznawania twarzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube

Foodstuffs North Island, spółdzielnia ponad 300 sklepów spożywczych, ogłosiła, że będzie testować technologię rozpoznawania twarzy w kilkudziesięciu sklepach.
  • Dyrektor generalny Foodstuffs North Island Chris Quin przytoczył dane, z których wynika, że od 2020 roku nastąpił 246% wzrost poważnych incydentów w sklepach spożywczych.
  • Dane pokazały, że 25% incydentów dotyczy recydywistów.
  • Spółdzielnia skonsultowała się z Biurem Komisarza ds. Prywatności Nowej Zelandii w sprawie biometrii, skanowania twarzy i standardów zbierania danych.
  • Zobacz też: YouTuber wezwał do zbombardowania Watykanu. Jego żona była żołnierzem Sił Obronnych Izraela

Dyrektor generalny nowozelandzkiej Foodstuffs North Island Chris Quin przytoczył dane, z których wynika, że od 2020 roku nastąpił 246% wzrost poważnych incydentów w sklepach spożywczych, w tym napaści, rabunków, kradzieży i innych agresywnych, grożących i gwałtownych zachowań.

Supermarkety znajdują się na pierwszej linii frontu rosnącego trendu przestępczości detalicznej, a nasze zespoły mają do czynienia z codziennymi przypadkami napadów, agresji i kradzieży

– powiedział Quin. Dodał:

Technologia rozpoznawania twarzy jest jednym z jedynych narzędzi, które zidentyfikowaliśmy, a które mogą pomóc nam w proaktywnym ukierunkowaniu i ograniczeniu kradzieży, włamań, napadów i innych agresywnych, gwałtownych lub zagrażających zachowań powtarzających się przestępstw.

Recydywiści

Dane pokazały, że 25% incydentów dotyczy recydywistów.

To jest miejsce, gdzie technologia rozpoznawania twarzy mogłaby pomóc. Może pomóc proaktywnie zidentyfikować każdego, kto nie powinien być w sklepie, lub kto jest znanym wspólnikiem przestępcy.

Foodstuffs North Island wdroży technologię w 29 sklepach. Po przeanalizowaniu wyników testu, zdecyduje o tym, czy wdrożyć technologię w innych placówkach.

Spółdzielnia skonsultowała się z Biurem Komisarza ds. Prywatności Nowej Zelandii w sprawie biometrii, skanowania twarzy i standardów zbierania danych w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY