Polska liderem grupy MŚ. Lewandowski z premierowym golem [+WIDEO]

pilne
Robert Lewandowski celebrujący zdobycie gola.

Robert Lewandowski celebrujący zdobycie gola. / Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0 w meczu grupy C piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Bramki strzelali Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa drugiego grupowego meczu w wykonaniu reprezentacji Polski, podobnie jak pierwszy mecz, nie obfitowała może w piękną grę. Jednak miała to, co najważniejsze – bramkę dla polskiej drużyny. W 39. minucie Piotr Zieliński wpakował piłkę do siatki po asyście Roberta Lewandowskiego. Jednak ta część spotkania mogła nie skończyć się tak przyjemnie dla Polski. W 45. minucie meczu sędzia spotkania przyznał rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Po chwili jednak strzał, a potem dobitkę obronił Wojciech Szczęsny.

W drugiej połowie Polacy długo nie potrafili doprowadzić do podwyższenia wyniku meczu, a swoje okazje na wyrównanie miała Arabia Saudyjska. Jednak w końcu stało się to, na co długo czekał kapitan polskiej kadry. W 82. minucie Robert Lewandowski zdobył swoją pierwszą bramkę w historii Mundialu. Wcześniej polska kadra miała wyśmienite okazje, które kończyły się w jednym przypadku uderzeniem piłki w słupek, a w drugim w poprzeczkę.