Kużdżał: Nie będziemy grali pięknej piłki [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jakub Kużdżał

Jakub Kużdżał / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Będziemy grali futbol ciężki dla oka" - mówił w Dniu na żywo w MN Jakub Kużdżał, ekspert sportowy i dyrektor MOSiR Czeladź.

Zobacz także: Mundial – pełna rozpiska transmisji meczów

Mundial w Katarze

“Mamy kilka wyników, które zaskakują, co pokazuje, że jak to na turnieju – każdy może wygrać z każdym. Na pewno dobrze prezentują się drużyny, które grają w podobnym klimacie. Zaskakujące porażki Niemców czy Argentyńczyków. Ten Mundial pokazuje, że nasza reprezentacja gra dokładnie tak, jak opisywał to Czesław Michniewicz i wspominał Grzegorz Krychowiak. Niestety, nie będziemy grali pięknej piłki, nie będziemy Kanadyjczykami, w których wczoraj zakochało się pół świata. Będziemy grali futbol ciężki dla oka, ale w przeciwieństwie do Kanadyjczyków – futbol, który w pierwszym meczu dał nam punkt” – mówił Kużdżał.

Awans z grupy

“Z mojej perspektywy, przy wyniku Arabii Saudyjskiej z Argentyną punkt niewiele nam daje. Oczywiście, nie rozpoczęliśmy tych Mistrzostw Świata od porażki, nie będziemy grali meczu o honor, co się zmienia w perspektywie poprzednich MŚ czy ME. Ten remis z Meksykiem wcale nie przybliża nas do awansu z grupy, co jest celem tej reprezentacji, o czym nieśmiało wspominał trener i kapitan naszej reprezentacji” – wskazywał ekspert.

Brak wsparcia dla Lewego

“Zabrakło tego, co w futbolu jest najważniejsze, czyli wsparcia. Dla Roberta Lewandowskiego. Jeżeli my wykonujemy 48 długich podań do Roberta Lewandowskiego to rozumiem, że taka jest taktyka, natomiast Robert musi mieć wsparcie. Nie było zawodnika, który zgarniałby tzw. drugie piłki. Robert próbował je zgrywać, brać na siebie i wiadomym było od samego początku, że wszystkie drużyny grające z naszą reprezentacją będą skupiać się wokół tego zawodnika, bo jest to w tej chwili najlepszy piłkarz na świecie” – mówił gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY