Chiny: Zamieszki pracowników fabryki iPhone’a

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamieszki w Chinach

Zamieszki w Chinach / Fot. Twitter

Zamieszki wybuchły w największej na świecie fabryce smartfonów Apple.
  • Pracownicy fabryki Foxconn, która produkuje smartfony iPhones dla Apple, wywołali zamieszanie.
  • To reakcja na zaostrzenie przez uzurpatorski rząd komunistyczny w Chinach covidowej polityki.
  • Jennifer Zeng mówiła, że dziesiątki tysięcy pracowników próbowały opuścić teren fabryki, ponieważ całe miasto Zhengzhou miało zostać zamknięte w nocy.
  • Zobacz też: Polska blokuje propozycję KE ws. limitu cenowego na rosyjską ropę

W reakcji na zaostrzenie przez rząd komunistyczny w Chinach covidowej polityki, pracownicy fabryki Foxconn, która produkuje smartfony iPhones dla Apple, wywołali zamieszanie. Pojawiły się nagrania wideo z otwartych starć może nawet tysiąca robotników z policjantami i osobami w kombinezonach ochronnych.

Już w środę ludzie identyfikujący się jako pracownicy fabryk w mieście Zhengzhou byli widziani w transmisji na żywo w mediach społecznościowych, jak burzą barierki i walczą z urzędnikami w kombinezonach ochronnych.

Oddajcie nam nasze pensje

– skandowali także podczas zamieszek. Protest miał miejsce po tym, jak wielu pracowników opuściło rozległy kompleks przemysłowy, w którym zwykle pracują setki tysięcy ludzi, gdy władze w okolicy ogłosiły prowadzenie bardziej restrykcyjnej covidowej polityki na początku listopada.

Megafabryka

Jennifer Zeng mówiła, że dziesiątki tysięcy pracowników próbowały opuścić teren fabryki, ponieważ całe miasto Zhengzhou miało zostać zamknięte w nocy. Jeśli do tego czasu nie udałoby im się wydostać, musieliby zostać w fabryce.

W zakładzie Foxconn w Zhengzhou, gdzie pracuje i mieszka ponad 200 000 osób, na powierzchni około 1,4 mln metrów kwadratowych znajdują się akademiki, restauracje i obiekty sportowe. Fabryka produkuje urządzenia Apple, w tym iPhone’a 14 Pro i Pro Max, i odpowiada za 70 procent globalnych dostaw iPhone’ów. Apple wysłał zespół na miejsce i powiedział, że ściśle współpracuje z Foxconn.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY