Bardzo niska liczebność brytyjskiej armii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. nara.getarchive.net

Brytyjska armia będzie wkrótce liczyła zaledwie 72 500 żołnierzy, co jest najniższą liczbą od czasów wojen napoleońskich.
  • “Jeśli chcemy pozostać w domu i trochę pohasać, to mamy wystarczająco duże siły zbrojne” – powiedział brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace.
  • Wezwał do odpowiedniego finansowania obrony kraju w obliczu szansy ma przyszłe cięcia personelu.
  • Przyrzekł “zaprojektować siły zbrojne dopasowane do zagrożenia i dopasowane do ambicji premiera”.
  • Zobacz też: Polska blokuje propozycję KE ws. limitu cenowego na rosyjską ropę

Obecna liczebność brytyjskiej armii jest wystarczająca tylko wtedy, gdy jej celem jest “siedzenie w domu i hasanie” – ostrzegł w czwartek brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace.

Przemawiając do gazety The Times po spotkaniu w Oslo z alianckimi odpowiednikami na pokładzie lotniskowca HMS Queen Elizabeth, minister obrony Wielkiej Brytanii wezwał do odpowiedniego finansowania obrony kraju w obliczu szansy ma przyszłe cięcia personelu.

Krytyka ze strony ministra obrony

Jeśli chcemy pozostać w domu i trochę pohasać, to mamy wystarczająco duże siły zbrojne

– powiedział minister Wallace gazecie, wyjaśniając, że brytyjski “międzynarodowy sojusz 30 osób”, znany jako NATO, nadal działa jako brytyjski wojskowy środek odstraszający. Dodał jednak, że mierzenie wystarczalności brytyjskiej armii zależy od tego, jak wyglądają cele polityki zagranicznej nowego rządu.

Mamy kłopoty, gdy rządy obiecują rzeczy bez ich poparcia – chcą być wszędzie… ale nie finansują tego.

Przy zmniejszającej się liczebności armii, która ma spaść o około 10 000 żołnierzy po tym, jak w zeszłym roku ministrowie zatwierdzili cięcia kosztów, Wallace, który od 2019 roku służył jako minister obrony Wielkiej Brytanii pod trzema oddzielnymi administracjami, przyrzekł “zaprojektować siły zbrojne dopasowane do zagrożenia i dopasowane do ambicji premiera”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY