Sąd uniewinnił pediatrę. Był oskarżony o przestępstwo seksualne wobec małoletniej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Sąd okręgowy w Lublinie uniewinnił w procesie odwoławczym lekarza pediatrę z Białej Podlaskiej, który był oskarżony o przestępstwa seksualne wobec 14-latki.
  • Sąd okręgowy w Lublinie uniewinnił Macieja T. oskarżonego o obcowanie seksualne z małoletnią.
  • Zdaniem sądu, po ponownym rozpatrzeniu dowodów nie znaleziono winy u lekarza pediatrii.
  • Pełnomocnik poszkodowanej 14-latki zapowiedział wniosek o kasację prawomocnego wyroku do sądu najwyższego.
  • Zobacz także: Paszynian postawił się Putinowi. Prezydent Białorusi w szoku [+WIDEO]

Zakończył się proces odwoławczy przeciwko lekarzowi pediatrii Maciejowi T. z Białej Podlaskiej. Prokuratura przedstawiła zarzut wykorzystania seksualnego osoby małoletniej tj. poniżej 15 roku życia. W 2020 r. Sąd rejonowy w Białej Podlaskiej nieprawomocnie skazał go na dwa lata więzienia. Następnie w październiku 2020 r. sąd okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy ten wyrok.

Niespodziewanie, w lipcu zeszłego roku sąd najwyższy uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Sąd Okręgowy w Lublinie po rozpoznaniu sprawy (…) zmienia zaskarżony wyrok w ten sposób, że uniewinnia oskarżonego Macieja T. od dokonania zarzucanego mu czynu. Wydatkami poniesionymi w sprawie obciąża Skarb Państwa

– stwierdził sędzia Jacek Janiszek.

Jak wyjawił pełnomocnik poszkodowanej 14-latki, mec. Piotr Selwa, nie zgadza się on z wyrokiem sądu w Lublinie. Podkreślił, że wystąpi on o uzasadnienie oraz złoży wniosek o kasację do sądu najwyższego.

Czytaj więcej: Mafia pruszkowska. Aresztowano trzech byłych szefów

Pediatra oskarżony o molestowanie nastolatki

Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca 2018 r. Według ustaleń śledczych pediatra Maciej T. z Białej Podlaskiej wielokrotnie kontaktował się z 14-latką za pośrednictwem portalu internetowego, doprowadził ją do obcowania płciowego i innych czynności seksualnych.

Według obrońców Macieja T. miał on nie być świadomy, że umówił się na intymne spotkanie z osobą małoletnią. Jednym z dowodów była również opinia biegłego z antropologii, który miał wykazać, że budowa ciała wskazywała, że pokrzywdzona ma więcej lat. Przed sądem zeznawał, że dziewczyna wprowadziła do w błąd, co do swojego wieku.

Proces Macieja T. toczył się z wyłączeniem jawności ze względu na charakter sprawy. W lutym 2020 r. sąd rejonowy w Białej Podlaskiej, skazując Macieja T. na dwa lata więzienia, skierował go też na terapię psychologiczną i orzekł zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, a także orzekł zakaz wykonywania zawodu lekarza pediatry i neonatologa przez trzy lata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY