Ogólnopolski konkurs dla młodzieży o tematyce życia osób nienarodzonych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jedna z prac konkursowych

Jedna z prac konkursowych / Fot. Pro-life.pl

To już XIX edycja konkursu o tematyce życia osób nienarodzonych.
  • Konkurs dotyczy młodzieży w trzech grupach wiekowych: klas IV-VI, VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.
  • Kategorie artystyczne dzielą się na pracę literacką, plastyczną i multimedialną.
  • W ciągu osiemnastu poprzednich edycji młodzi ludzie z całego kraju nadesłali ponad 27 tysięcy prac.
  • Zobacz też: Polska kupi francuskie satelity obserwacyjne do użytku wojskowego

“Pomóż ocalić życie bezbronnemu” – tak nazywa się ogólnopolski konkurs dla młodzieży o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To już XIX edycja konkursu o tematyce życia osób nienarodzonych.

Na czym to polega?

Konkurs dotyczy młodzieży w trzech grupach wiekowych: klas IV-VI, VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Kategorie artystyczne dzielą się na pracę literacką, plastyczną i multimedialną. Uczestnik może na przykład napisać piosenkę lub namalować obraz.

W ciągu osiemnastu poprzednich edycji młodzi ludzie z całego kraju nadesłali ponad 27 tysięcy prac. W roku poprzednim było to około tysiąca.

Organizatorzy mówią:

W swoich dziełach opowiadają o nowym życiu rozwijającym się pod sercem matki, ale także dotykają tych trudnych zagadnień, jak adopcja, śmierć bliskich czy aktualne zagadnienia bioetyczne. Poruszają odbiorców swoim przekazem, ale również formą wykonania, gdyż dopracowane są pod względem merytorycznym i artystycznym.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 lutego 2023 roku. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowane jest na 18 marca 2023 r. podczas gali finałowej w Częstochowie. Szczegóły na temat konkursu, włącznie z jego regulaminem, dostępne są tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Pro-life.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY