Niemieckie Patrioty dla Polski. Rząd chce, by trafiły na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rakieta Patriot

Rakieta Patriot / Fot. Flickr

Jarosław Kaczyński stwierdził, że baterie te znajdą lepsze zastosowanie na zachodniej Ukrainie.
  • Niemcy zaoferowały Polsce systemy obrony powietrznej Patriot.
  • Było to po tym, jak zabłąkany ukraiński pocisk rozbił się w pobliżu polskiej wsi Przewodów blisko granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby.
  • Polski rząd chce jednak, aby niemieckie Patrioty trafiły na Ukrainę.
  • Zobacz też: Polacy coraz częściej płacą telefonem

Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej, z zadowoleniem przyjął niemiecką ofertę baterii rakiet Patriot dla Polski, ale dodał, że baterie te znajdą lepsze zastosowanie na zachodniej Ukrainie.

Niemiecki rząd zaoferował Polsce system Patriot, aby pomóc jej zabezpieczyć przestrzeń powietrzną po tym, jak zabłąkany ukraiński pocisk rozbił się w pobliżu polskiej wsi Przewodów blisko granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby.

Kaczyński

Jarosław Kaczyński powiedział, że “dla bezpieczeństwa Polski najlepiej byłoby, gdyby Niemcy przekazali ten sprzęt Ukraińcom, przeszkolili ukraińskie załogi, z zastrzeżeniem, że baterie miałyby być rozlokowane na zachodzie Ukrainy”.

Kaczyński przekonywał, że nowoczesny system obrony powietrznej z Niemiec, w przeciwieństwie do używanych przez Ukrainę systemów przeciwlotniczych z czasów sowieckich, byłby skuteczniejszy w strącaniu rosyjskich rakiet.

Z drugiej strony uchroniłoby to nas przed tego rodzaju wydarzeniami, jak to, które miało miejsce w Przewodowie. Jednocześnie, gdyby Rosjanie postanowili nas zaatakować, to też byłaby dla nas ochrona.

Błaszczak

Mariusz Błaszczak napisał na Twitterze:

Po kolejnych atakach rakietowych Rosji, zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl, Wnp, The first news, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY