Mec. Kwaśniewski: “Amerykanie dopiero teraz odkrywają zagrożenie ze strony liberalizmu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski

Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski / Fot. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Prezes Ordo Iuris w wywiadzie dla TVP3 Warszawa rozprawił się z wszechobecnym liberalizmem. Zauważył, że przez lata prowadził on do wyparcia dotychczasowych standardów demokracji i wprowadzenia światopoglądowego totalitaryzmu.
  • Prezes Ordo Iuris w ostatnim wywiadzie dla TVP Warszawa postanowił opowiedzieć o skutkach liberalizmu.
  • Wyjaśnił on, że przez lata wyparł on dotychczasowe standardy demokracji i wolności człowieka.
  • Zauważył także, że Amerykanie jako jedni z pierwszych widząc zagrożenie postanowili walczyć z obecnym liberalizmem, który zagraża chrześcijańskiej cywilizacji.
  • Zobacz także: Dyrektywa o „równości genderowej” w spółkach giełdowych przyjęta przez PE

To, że my nie dostrzegaliśmy zagrożenia płynącego z liberalizmu, było naturalne, bo łaknęliśmy tej wolności zdławionej przez komunizm. Ale zastanawiające jest to, że Amerykanie dopiero teraz odkrywają zagrożenie

– powiedział mec. Jerzy Kwaśniewski.

Następnie prezes Instytutu Ordo Iuris wyjaśnił, że obecny liberalizm niesie ze sobą zagrożenie w postaci totalitaryzmu, który chce zlikwidować dotychczasowy porządek prawny w imię różnych ideologii zagrażających wolności człowieka.

Ta sama figura liberalizmu pożerającego własne prawa jest chociażby widoczna w książkach Patricka Deneen’a “Dlaczego liberalizm zawiódł?”, liberalizm, który w imię rozszerzenia wolności zaczyna generować nowe prawa, nowe wolności, jak chociażby wolność do wyboru zaimków i wyboru płci, ale to oznacza, że musimy ograniczyć wolność innych do mówienia prawdy, musimy ograniczyć wolność innych do kierowania się prawdą biologiczną, do edukowania, do prowadzenia badań naukowych

– zauważył mecenas.

Czytaj więcej: Johnson otwarcie o początkach wojny: “Berlin chciał szybkiej porażki Ukrainy”

Świat budzi się z liberalnego snu?

Jak zauważył mec. Kwaśniewski, ten agresywny liberalizm zaczyna być dostrzegany w Stanach Zjednoczonych, które postanowiły z nim walczyć.

I rzeczywiście ten liberalizm staje się w ten sposób naturalnym instrumentem totalnego ucisku, bo w imię nowo generowanych wolności zaczyna tłamsić dawne wolności, które legły u podstaw demokracji i rzeczywiście ta demokracja razem z tym procesem zaczyna ulegać coraz większemu totalitaryzmowi i totalnym nurtom. Co zaczyna być dostrzegane na razie w Stanach Zjednoczonych

– wyjaśnił prezes Ordo Iuris.

Wyraził on nadzieję, że w przyszłości również i konserwatyści oraz katolicy z Europy postanowią postawić mur dla tego liberalizmu podejmując podobne kroki co Amerykanie.

To bardzo widzimy w środowiskach konserwatywnych i katolickich. Mam nadzieję, że ten nurt zdąży dotrzeć do Polski i do Europy, zanim ten wolnościowy liberalizm zniszczyć naszą kulturę

– podkreślił Kwaśniewski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, warszawa.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY