Strzeżek: Liczę, że Szynkowski vel Sęk okaże się skuteczny [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Strzeżek

Jan Strzeżek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Minister Szymański nie chciał już brać na siebie tego ciężaru, mówiło się że ma dość już firmowania tego sposobu uprawiania polityki na linii Bruksela - Warszawa" - mówił w Dniu na żywo w MN Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia.

Zobacz także: GDDKiA: Progi zwalniające na autostradach i drogach ekspresowych

Rozmowy w Brukseli

“Trzymam kciuki za ministra Szynkowskiego vel Sęka, dlatego jest to nie tylko w interesie rządu, bo potrzebujemy tych pieniędzy wszyscy. To, że z tych pieniędzy będziemy korzystać jako jedni z ostatnich w Europie jest naszym dużym problemem. Liczę, że Szynkowski vel Sęk okaże się skuteczny. Minister Szymański nie chciał już brać na siebie tego ciężaru, mówiło się że ma dość już firmowania tego sposobu uprawiania polityki na linii Bruksela – Warszawa i dlatego zrezygnował. Liczę, że mu się uda, bo tej kasy potrzebujemy wszyscy” – mówił Strzeżek.

Brak woli politycznej PiS?

“Fakt jest taki, że są pewne rozbieżności na linii Warszawa – Bruksela, dotyczy to chociażby Izby Dyscyplinarnej, czy tej nowej formuły ID w ramach Sądu Najwyższego. Jeżeli byłaby wola polityczna ze strony PiS, a Zbigniew Ziobro zostałby spacyfikowany, to wtedy w 24 godziny przez Sejm taki projekt przechodzi. Jeżeli to są tak drobne rzeczy, które dzielą nas od gigantycznych pieniędzy , to jest już po prostu frajerstwo” – wskazywał rzecznik Porozumienia.

Morawiecki i Ziobro

“Morawiecki w stosunku do Ziobry zbyt wiele nie może. Mam wrażenie, że takim drugim etatem Mateusza Morawieckiego podczas tych różnych sporów w ramach rządu jest to, że jest workiem bokserskim Zbigniewa Ziobry, który może sobie pozwolić na znacznie więcej. Ziobro jest mocniejszy politycznie, więc może fikać” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY