Koniec rządów PiS w śląskim sejmiku. Wolta marszałka województwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Warszawa, 27.03.2022. Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński / fot. PAP/Marcin Obara Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

PiS straciło większość w sejmiku województwa śląskiego. Wszystko przez rozłam w klubie radnych tej partii.

Z klubu radnych PiS w sejmiku województwa śląskiego odszedł marszałek województwa Jakub Chełstowski, a także wybrani z listy PiS radni Rafał Kandziora, Maria Materla i Alina Nowak. Utworzyli oni klub radnych stowarzyszenia “Tak! Dla Polski”.

Nowy klub wszedł w koalicję z KO, PSL i Lewicą. Nowa większość dysponuje 25. głosami. PiS obecnie ma 19.

Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości za tamtą współpracę – powiedział marszałek woj. Śląskiego Jakub Chełstowski podczas konferencji prasowej.

Marszałek dziękował także nowym koalicjantom.

Cieszę się, że udało się dojść – i później z liderami innych opcji politycznych – do kompromisu. Gratuluję przewodniczącemu prof. Markowi Gzikowi nominacji i zaufania na sejmiku, (…) bardzo dziękuję też radnym panu Rafałowi Kandziorze, pani radnej Alinie Nowak i pani radnej Marii Materli za to, że zdecydowali się ze mną na ten krok, że wytrzymali tę presję, że postanowiliśmy budować ruch, który jest oparty na nieco innych zasadach, niż dotychczas – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY