Gac: To są bardzo trudne warunki do rządzenia [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Karol Gac

Karol Gac / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Jak wynika z sondażu przygotowanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, PiS może liczyć na stabilne poparcie wynoszące 33,2 proc. wyborców. Koalicja Obywatelska na 26,6 proc. Na Polskę 2050 głos oddać chce 12,3 proc. Lewicę popiera 8,9 proc., PSL KP - 5 proc. Poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja z 4,2 proc. poparciem.

Czy wyniku sondażu są zaskoczeniem, czy było to do przewidzenia?

„To nie pierwszy sondaż tego typu, który pokazuje tak wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Właściwie trzeba by się cofnąć nieco w czasie, by pokazać to w szerszym kontekście. Trzeba pamiętać o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nieprzerwanie jest liderem sondaży partyjnych z różnym poparciem. Oczywiście poparcie było wcześniej dużo wyższe, ale mieliśmy pandemię koronawirusa. Od kilku miesięcy za nasza wschodnią granicą toczy się wojna, a dodatkowo Europa trawi kryzys gospodarczy, ekonomiczny czego skutki odczuwamy wszyscy m.in. za sprawą wysokiej inflacji” mówił gość red. Olivera Pochwata.

„To są bardzo trudne warunki do rządzenia, jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość. Pomimo tak trudnych warunków poparcie dla PiS nie załamało się. Owszem ugrupowanie te zanotowało spadki. Teraz widzimy, że poparcie jest powoli odbudowywane. Oznacza to, że jest to dobry punkt wyjścia dla partii rządzącej w nadchodzących wyborach” – wyjaśnił Karol Gac.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY